شیائومی میکس

انتشار تصویری از پتنت شیائومی میکس ۲۰۲۰ با صفحه نمایش دوگانه

شیائومی چند سال قبل اولین مدل از سری گوشی‌های میکس را وارد بازار کرد. در حال حاضر یک طراحی ثبت‌شده به نام شیائومی میکس ۲۰۲۰ (Xiaomi MIX 2020) با نمایشگر دوگانه در فضای اینترنت قرار گرفته است.

ورود سری گوشی‌های میکس توسط شیائومی سرآغاز دوران جدیدی در صنعت گوشی‌های هوشمند بود. اگر به خاطر داشته باشید، اولین گوشی از این سری با نمایشگر تمام صفحه واقعی عرضه شد. اما مهم‌تر از آن، شیائومی در آن زمان چند نوآوری فناورانه را معرفی کرد که این امر را ممکن می‌سازد. نسل دوم گوشی‌های میکس نسخه جلا یافته‌ای از مدل قبلی خود بود، ولی نسل سوم مورد استقبال خوبی قرار نگرفت.

چندی پیش شیائومی مدل میکس آلفا را معرفی کرد که تمام مرزهای تخیل ما را درهم می‌شکند. در حال حاضر نیز تصویری از پتنت جدید شیائومی با نام شیائومی میکس ۲۰۲۰ در فضای اینترنت قرار گرفته است. این طرح مفهومی نه تنها از صفحه نمایش دوتایی استفاده می‌کند، بلکه همچنین دارای نسبت صفحه نمایش به بدنه نسبتا بالایی در قسمت جلوی گوشی است.

شیائومی میکس 2020

بر اساس این تصویر، شیائومی میکس ۲۰۲۰ از طراحی تمام صفحه واقعی در قسمت جلویی بهره می‌برد و حاشیه‌های اطراف نمایشگر بسیار باریک است. اما جالب‌تر از همه، هیچ علامت و نشانه‌ای از دوربین سلفی نیست. آیا این بدان معناست که با دوربین جلویی درون صفحه‌ای روبرو خواهیم بود؟ چه کسی جواب این سؤال را می‌داند؟

با این حال، در مقایسه با قسمت جلویی، بخش پشتی گوشی نقطه کانونی این گوشی است. یک صفحه نمایش ثانویه کوچک نیز در قسمت پشتی قرار گرفته است. این صفحه نمایش می‌تواند زمان، تاریخ و اطلاعات دیگر را نمایش دهد. علاوه بر این، دور از انتظار نیست که از دوربین عقبی دوگانه مستقیما برای ثبت تصاویر سلفی نیز استفاده شود.

برای دستیابی به صفحه نمایش تمام صفحه واقعی، این پتنت از راهکار نمایشگر دوگانه استفاده می‌کند که قبلا در گوشی‌هایی مانند ویوو نکس دوال دیسپلی شاهدش بوده‌ایم. اگرچه این گوشی مدتی است که در بازار وجود دارد، اما هنوز هم شک و تردیدهای جدی وجود دارد که آیا این محصول شیائومی نیز رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت یا خیر.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*