فناوری تشخیص پوست برای امنیت بهتر گوشی‌ها

ساخت فناوری تشخیص پوست برای امنیت بهتر گوشی‌های هوشمند

یک شرکت آلمانی اقدام به ساخت فناوری تشخیص پوست برای گوشی‌ها شده است. این فناوری می‌تواند با تشخیص دقیق سلول‌های پوستی هر فرد، امنیت گوشی‌های هوشمند را بهبود ببخشد.

ما اکنون گوشی‌های بیشتری را در بازار می‌بینیم که از تشخیص چهره به عنوان گزینه‌ی امنیتی خود استفاده می‌کنند. با این حال، برخی گزینه‌های تشخیص چهره شکست ناپذیر نیستند. بی‌بی‌سی نیوز یک شرکت نرم افزاری آلمانی به نام trinamiX را معرفی کرده است که اقدام به توسعه‌ی فناوری تشخیص پوست کرده و قادر به تمایز بین پوست واقعی و یک پوست پلاستیکی است.

فناوری تشخیص پوست برای امنیت بهتر گوشی‌ها

در واقع این فناوری که Beam Profile Analysis نام دارد، می‌تواند بین متریال‌های مختلف تمایز قائل شود تا تعیین کند آن جنس یک پوست زنده، یک ماسک سیلیکونی، چوب، پلاستیک یا سایر گزینه‌ها است. این فناوری شبکه‌ای از نقاط نور را ساطع می‌کند که پس از آن اسکن انجام می‌شود تا بتواند نحوه‌ی بازتاب نور توسط اشیاء مختلف و تفاوت در بازتاب آن از متریال‌های مختلف را تحلیل کند. این تجزیه و تحلیل همان چیزیست که به آن‌ها کمک می‌کند بین متریال و سطوح مختلف تمایز قائل شوند. در نتیجه ساخته‌ی trinamiX فقط پوست را تشخیص شناسایی نمی‌کند، بلکه می‌تواند ۱۰۰ متریال مختلف را از یکدیگر تشخیص دهد.

علاوه بر این، با توجه به این واقعیت که رنگ پوست انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است، بازتاب نور یکسانی را ارائه می‌کنند. بنابراین می‌تواند پوست‌های رنگارنگ را بدون مشکل شناسایی کند. همچنین این شرکت افزوده است که فناوری آن‌ها در شرایط مختلف نوری، حتی در یک اتاق تاریک هم کار می‌کند.

این شرکت آلمانی همکاری تازه‌ای را با کوالکام به منظور استفاده از این محصول در گوشی‌های هوشمند آینده آغاز کرده است. با این حال، آن فقط به استفاده در بازار گوشی‌های هوشمند محدود نمی‌شود، بلکه می‌تواند برای کاربردهای صنعتی نظیر انتخاب بن توسط ربات‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. «رنگ پوست انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است، بازتاب نور یکسانی را ارائه می‌کنند»
    تشخیص پوست از غیرپوست کافی نیست لابد بایستی قادر به تشخیص پوست کاربر از سایرین ‌باشد