روتر هواوی CPE Pro 2

روتر هواوی CPE Pro 2 با پشتیبانی از وای فای ۶ معرفی شد

روتر هواوی CPE Pro 2 معرفی شد. پشتیبانی از تکنولوژی وای فای ۶ و ۵G Super Uplink را باید از جمله مهمترین ویژگی‌های روتر وایرلس هواوی سی پی ای پرو ۲ دانست.

هواوی در پی لغو شدن کنگره جهانی موبایل در پی شیوع ویروس کرونا به منظور معرفی محصولات جدید خود یک کنفرانس ویدیویی برگزار کرد. از جمله مهم‌ترین محصولات معرفی شده در این رویداد نسخه جدید لپ تاپ میت بوک ایکس پرو و روتر هواوی CPE Pro 2 به شمار می‌روند. این روتر از نسل پنجم شبکه موبایل (۵G) و همچنین وای فای ۶ پشتیبانی می‌کند.

روتر وایرلس هواوی سی پی ای پرو ۲ از باندهای فرکانسی ۵G متعددی پشتیبانی می‌کند. در مقایسه با تمامی گجت‌های پشتیبانی‌کننده از نسل پنجم شبکه موبایل در بازار، این روتر وضعیت بهتری داشته و تقریبا همه باندهای فرکانسی را تحت پوشش قرار می‌دهد. به همین دلیل اکنون به منظور بهره بردن از حداکثر ظرفیت فناوری ۵G بهترین دستگاه به شمار می‌رود.

پشتیبانی از تکنولوژی اختصاصی هواوی، ۵G Super Uplink، قوت قلب خریداران روتر هواوی CPE Pro 2 است. با وجود پشتیبانی از این فناوری در کنار پشتیبانی از استاندارد وای فای ۶، ابعاد گجت در مقایسه با نسل قبل نزدیک به ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل از قابلیت حمل بیشتری برخوردار است. به لطف ظرفیت بسیار بالای روتر بدون سیم جدید هواوی امکان استفاده از آن برای گیمرهای حرفه‌ای، به منظور اجرای بازی‌های آنلاین چند نفره، فراهم خواهد شد. برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی و لایو استریمینگ با کیفیت‌های بسیار بالا، نتیجه پشتیبانی از تعداد زیادی باند فرکانسی در کنار وای فای ۶ است.

طبق انتظار، هواوی در این محصول از مودم ۷ نانومتری Balong 5000 5G استفاده کرده است. در مقایسه با نسل‌های قبلی این مودم ظرفیت و پهنای باند نسخه جدید افزایش یافته و سرعت بیشتری بر بستر نسل پنجم شبکه موبایل ارائه می‌کند. به عنوان نمونه باید به پشتیبانی از ۵G NSA و ۵G SA اشاره کرد. این اولین مودم ۵G با پشتیبانی از پهنای باند ۲۰۰ مگاهرتز به همراه پشتیبانی از فناوری Carrier Aggregation به شمار می‌رود. به این ترتیب در مقایسه با روتر هواوی CPE Pro سرعت به شدت افزایش پیدا کرده و به حداکثر ۳.۶ گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید!

روتر هواوی CPE Pro 2

همانند روتر وایرلس پیشین هواوی از چهار باند فرکانسی ۵G TDD یعنی n41/n77/n78/n79 پشتیبانی می‌شود. در روتر هواوی CPE Pro 2 پشتیبانی از هفت باند فرکانسی ۵G FDD دیگر (n1/n3/n5/n7/n28/n38/n40) افزوده شده است.

پشتیبانی روتر هواوی CPE Pro 2 از فناوری ۵G Super Uplink

تا امروز افزایش نواحی تحت پوشش نسل پنجم شبکه موبایل در سرتاسر دنیا با سرعت کمی پیش رفته است. باندهای TDD اگرچه سرعت بالایی ارائه می‌کنند، اما محدوده کمی را تحت پوشش قرار می‌دهند. در آن سو محدوده تحت پوشش باندهای FDD بیشتر است، اما پهنای باند و در نتیجه سرعت کمتری در اختیارمان قرار می‌دهند. هواوی برای از میان برداشتن این محدودیت‌ها تکنولوژی ۵G Super Uplink را معرفی کرد.

روتر هواوی CPE Pro 2

در فناوری ۵G Super Uplink از مزیت‌های باندهای TDD و FDD استفاده شده و در واقع نقطه قوت آن‌ها با یکدیگر ترکیب شده است. به این ترتیب در محدوده‌ای وسیع، پهنای باند بالایی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. سرویس‌های که به سرعت ارسال داده بالایی نیاز دارند، به وسیله روتر هواوی CPE Pro 2 باکیفیتی بالا عرضه خواهند شد. به عنوان نمونه باید به کنفرانس‌های ویدیویی و لایو استریمینگ اشاره کرد.

پشتیبانی از وای فای ۶ توسط روتر وایرلس جدید هواوی

به لطف پشتیبانی از وای فای ۶، تا سقف ۱۲۸ دستگاه می‌توانند به صورت همزمان به روتر وایرلس هواوی CPE Pro 2 متصل شوند! پشتیبانی از MU-MIMO به همراه امکان ارسال و دریافت همزمان از چند دستگاه از دیگر مزیت‌های این روتر بدون سیم محسوب می‌شوند.

در محصول جدید از خنک‌کننده‌های بدون صدای جدیدی استفاده می‌شود. آن‌ها رفتاری هوشمندی داشته و بر اساس دمای روتر، سرعت چرخششان کم یا زیاد می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*