شیوع کروناویروس

آمریکا روسیه را به دروغ‌پراکنی درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرد

آمریکا می‌گوید یک کمپین شایعه‌پراکنی روس را شناسایی کرده‌ است که با انتشار تئوری‌های توطئه در فضای مجازی، CIA را عامل شیوع ویروس کرونا جلوه می‌دهد.

به تازگی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه (AFP)، مقامات آمریکایی از وجود هزاران اکانت فیک توییتر، اینستاگرام و فیسبوک خبر داده‌اند که با مطرح کردن ادعاهایی، ایالات متحده را بابت شیوع ویروس کرونا سرزنش می‌کنند. مثلا اینکه کروناویروس ابزار جنگ اقتصادی آمریکا علیه چین یا سلاح بیولوژیک ساخته شده توسط سیا (CIA) است.

شیوع ویروس کرونا

در گزارشی که وزارت خارجه ایالات متحده به خبرگزاری فرانسه نشان داده، نقل شده است که این کمپین کار خود را از نیمه‌های ژانویه با هزاران حساب کاربری فیک آغاز کرد. همه آن‌ها پیام‌های تقریبا یکسانی را به زبان‌های مختلف (مانند انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی) درباره شیوع ویروس کرونا منتشر می‌کردند. همچنین تصور بر آن است که این اکانت‌ها، کاربر انسانی داشتند و ربات نبوده‌اند.

مقامات آمریکایی معتقدند این‌گونه اقدامات، کار را برای مبارزه جهانی با کرونا به‌ویژه در آفریقا و آسیا مشکل‌تر می‌کند. در همین رابطه، «فلیپ ریکر» دستیار امور اروپا و اوراسیای وزارت خارجه آمریکا، به تندی از سازمان‌دهندگان روسی این کمپین انتقاد کرده است.

تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر در سطح جهان به کروناویروس جدید آلوده شده‌اند. البته همچنان بیشترین موارد ابتلا به کووید- ۱۹ (COVID-19) در چین به ثبت رسیده؛ جایی که منشا شیوع بیماری بود. روز جمعه هفته گذشته، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که فرصت برای کنترل روند انتشار ویروس، در حال تمام شدن است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. سلام
  این که کار کیه خیلی روشنه
  اقتصاد چین به منفی رسیده با جنگ تمام هم نمی شد این کار کرد

  پیش زمینش ما که درست نکردیم خودشان تو فیلم ها گذاشتن

  حالا نمیخوان گردن بگیرن

  من نبودم دستم بود ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

 2. الموت لأمریکا DOWN WITH usa مرگ بر امریکا

  «مقامات آمریکایی معتقدند این‌گونه اقدامات، کار را برای مبارزه جهانی با کرونا به‌ویژه در آفریقا و آسیا مشکل‌تر می‌کند»!!!
  چه ربطی دارد؟؟؟ مثلاً اگر فرض کنیم کار امریکا نبوده، مبارزه با کرونا آسانتر میشود؟!
  و چرا فقط افریقا و آسیا با مظنون بودنِ امریکا، به مشکل میخورند؟!
  این ظاهراً دفاع تهدید آمیز، نه تنها امریکا را تبرئه نمیکند بلکه خودش مزید بر علّت است
  در علم کارآگاهی برای یافتن مظنون اصلی: باید دید آن حادثه، بیشتر به نفع کیست؟ و یا از طریق برهان خُلف: باید دید رقیب متضرر اصلیِ آن حادثه، کیست؟
  که در مورد کرونا، شواهد و امارات، کاملاً منطبق بر شرور سابقه‌دار = امریکاست
  ضمن اینکه رژیم تروریست امریکا برای تبرئه خود لازمست به این سؤال پاسخ دهد: چرا سوء ظنّ متوجه امریکاست و لا غیر؟
  امّا قرائن:
  رژیم تروریست امریکا بدهکارترین کشور دنیاست، تا آنجا که میتوان گفت: بدهی امریکا از مجموع بدهی کشورهای بدهکار بیشتر است
  دلار امریکا تنها پول بی‌پشتوانه است که فقط با قلدری بعنوان ارز پایه بر بانک جهانی تحمیل شده و روند چاپ و پخش بین‌المللی اش، بی‌مهابا و بی‌حساب است
  رژیم تروریست امریکا دارای بیشترین بودجۀ نظامی، جاسوسی، فضائی و باصطلاح کمکهای خارجی است
  عقب ماندگی تکنولوژیک؛ مثلاً: الآن دو ساله چین موبایل و سیستم نسل ۵ را به بازار فروخته، درحالیکه اپل هنوز عُرضۀ عَرضه اش را نداشته
  خُب، مسلّم است کشوری که هم دیون انباشتۀ بیشماری دارد و هم خرجش از دخلش بیشتر، سگ زردش (ترامپ) هار شود تا: یا منابع ثروت جهانی را بقاپد و یا با ایجاد بحرانهای جهانی، همه را با خودش غرق نماید
  مگر دلایل تاریخی جنگهای جهانی غیر از اینها بوده؟
  حال که بوفالوی امریکایی برای دیگران شاخ و شانه می‌کِشد، دائماً خودی‌ها را تحقیر و نخودی‌ها را تهدید میکند، ما هم باید آمادۀ مبارزه و شکستن شاخش باشیم
  و چون از تبار حضرت ابراهیم (ع) که یک‌تنه مقابل سپاه نمرود ایستاد، باشیم، امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
  الموت لأمریکا DOWN WITH usa مرگ بر امریکا

 3. آمریکا آشغال ترین کشور دنیا س دیگه هرجوری جنایت بگی انجام داده از سلاح بیولوژیکی و اتمی و شیمیایی و تحریم دارو و… واقعا خریت هس که حرف آمریکا رو بپذیری.