محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند

محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند سال ۲۰۱۹

محبوب‌ ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۹ اندرویدی نیست! به تازگی فهرست محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند مشخص شده است. از ۱۰ گوشی پرطرفدار، ۹ مورد به اپل و سامسونگ تعلق دارند.

آیفون ایکس آر شرکت اپل به عنوان محبوب‌ ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۹ معرفی شد. این گزارش توسط وب سایت Omdia منتشر و در آن، بعد از آیفون Xr، جانشین آن یعنی آیفون ۱۱ دومین گوشی محبوب سال ۲۰۱۹ اعلام شده است. میزان فروش گوشی iPhone Xr و iPhone 11 در سال گذشته به ترتیب ۴۶.۳ میلیون و ۳۷.۳ میلیون دستگاه بوده است.

بعد از این دو گوشی، محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند سال میلادی گذشته از محصولات سری A سامسونگ هستند. رتبه سوم به سامسونگ گلکسی ای ۱۰ اختصاص پیدا کرده و بعد از آن، در رتبه چهارم، سامسونگ گلکسی ای ۵۰ قرار دارد. بعد از آن گلکسی ای ۲۰ در رتبه پنجم قرار می‌گیرد. میزان فروش این سه میان‌رده سامسونگ به ترتیب ۳۰.۳ میلیون، ۲۴.۲ میلیون و ۱۹.۲ میلیون دستگاه بوده است.

در فهرست ۱۰ گوشی هوشمند محبوب دنیا در سال ۲۰۱۹، ۹ مورد متعلق به اپل و سامسونگ بوده‌اند. رتبه ششم به آیفون ۱۱ پرو مکس اختصاص پیدا کرد. فروش ۱۷.۶ میلیونی این گوشی سبب شد از محبوب ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۸ یعنی آیفون ۸ نزدیک به ۲۰۰ هزار دستگاه فروش بهتری را تجربه کند (در سال ۲۰۱۹). در سال ۲۰۱۸ گوشی آیفون ۸ به خاطر فروش ۳۱.۵ میلیونی تبدیل به محبوب ترین مدل در این سال شد. این موضوع نشان می‌دهد محبوب‌ ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۹ یعنی آیفون ایکس آر بهترین رتبه سال قبل را به میزان بسیار زیادی بهبود بخشیده است.

رتبه هفتم به آیفون ۸ و رتبه هشتم، نهم و دهم به ترتیب به ردمی نوت ۷ (۱۶.۴ میلیون فروش) آیفون ۱۱ پرو (۱۵.۵ میلیون فروش) و گلکسی جی ۲ کور (۱۵.۲ میلیون فروش) اختصاص پیدا کرد.

محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند ۲۰۱۹

محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند

طبق این فهرست، اپل و سامسونگ نبض بازار موبایل را در اختیار داشتند. البته از نظر مجموع فروش، هواوی بالاتر از اپل قرار گرفته و دومین گوشی‌ساز پرفروش دنیا شناخته می‌شود، اما هیچ کدام یک از محصولات این شرکت چینی در زمره محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند قرار نگرفت.

اپل و سامسونگ در سال ۲۰۱۸ نیز عملکرد مشابهی داشتند. در این سال، بعد از آیفون ۸، آیفون ایکس و آیفون ۸ پلاس با فروش ۲۷.۵ میلیون و ۲۵.۶ میلیون دستگاه دومین و سومین گوشی هوشمند محبوب سال شدند. با اختلافی کم، رتبه چهارم با فروش ۲۵.۲ میلیون دستگاه به سامسونگ گلکسی گرند پرایم تعلق گرفت. پنجمین گوشی محبوب سال ۲۰۱۸، محبوب ترین گوشی سال گذشته یعنی آیفون ایکس آر بود و توانست ۲۳.۱ میلیون فروش را تجربه کند. یک سال بعد، این فروش دو برابر شد و iPhone Xr با اختلافی زیادی در صدر قرار گرفت.

سال ۲۰۱۸، رتبه ششم و هفتم به آیفون ایکس اس مکس (۲۱.۳ میلیون فروش) و سامسونگ گلکسی اس ۹ (۱۹.۳ میلیون فروش) تعلق گرفت. هشتمین گوشی محبوب، با فروش ۱۶.۱ میلیون دستگاه، سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس شد. هواوی پی ۲۰ لایت و آیفون ایکس با فروش ۲۶ میلیون و ۱۵.۵ میلیون دستگاه رتبه نهم و دهم در سال ۲۰۱۸ را از آن خود کردند.

طبق گزارش Omdia، با وجود قرارگیری یک محصول اپل در صدر محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند ۲۰۱۹، برای دومین سال پیاپی شاهد کاهش میزان فروش گوشی‌های آی او اسی بودیم. کاهش میزان فروش در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب ۵.۱ درصد و ۴.۶ درصد بوده است.

بر اساس گفته‌های یکی از تحلیلگران Omdia، طی سال‌های اخیر همواره پرفروش‌ترین گوشی‌ های هوشمند محصولات شرکت اپل بوده و رتبه اول یا دوم محبوب‌ ترین گوشی های هوشمند یک آیفون انتخاب شده است. اپل این افتخار را برای پنج سال متوالی کسب کرده است. مهمترین دلیل موفقیت اپل در این زمینه، به عقیده تحلیلگر Omdia، محدود بودن تعداد گوشی‌های آیفون عرضه شده در هر سال به شمار می‌رود. به همین دلیل توانسته کمپین‌های بازاریابی خود را متمرکز پیش ببرد و بودجه‌ای که شرکت‌های دیگر برای تبلیغ چند ده گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، برای معرفی دو الی سه مدل صرف کند.

در مقایسه، هواوی بعد از سامسونگ و بالاتر از اپل دومین گوشی‌ساز پرفروش دنیا است، اما در سال ۲۰۱۹ هیچ کدام یک از محصولات آن در صدر ۱۰ مدل محبوب و پرفروش قرار نگرفت.

مهمترین دلیل افزایش شدید فروش آیفون ایکس آر در سال ۲۰۱۹، کاهش قابل توجه قیمت آن بعد از معرفی آیفون ۱۱ بود. بعد از معرفی گوشی‌های اپل در سال گذشته، قیمت نسخه ۶۴ گیگابایتی iPhone Xr از ۷۴۹ دلار به ۵۹۹ دلار کاهش پیدا کرد! همچنین iPhone 11 اگرچه به عنوان مدل جانشین iPhone Xr تلقی می‌شد، اما قیمت آن در زمان معرفی ۶۹۹ دلار (۵۰ دلار ارزانتر از آیفون ایکس آر در زمان معرفی) بود. این استراتژی به افزایش فروش هر دو گوشی نام برده در سال میلادی گذشته کمک کرد.

عرضه گوشی‌های جدید سری A با شماره‌های دو رقمی، کمک زیادی به سامسونگ برای تثبیت خود در صدر جدول پرفروش‌ترین گوشی‌سازان دنیا کرد. در هفتاد روز اول عرضه گوشی‌های جدید سری A با نمایشگرهای بزرگ و دوربین‌های چندگانه، این شرکت موفق به فروش ۵ میلیون دستگاه از آن‌ها شد و از این طریق به ۱ میلیارد دلار درآمد رسید. به عقیده سامسونگ، داشتن باتری با ظرفیت بالا و دوربین‌های چندگانه، به همراه صفحه نمایشی بزرگ، مهمترین ویژگی‌های این گوشی‌ها به شمار می‌روند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*