کمپانی OCZ ورشکسته شد : توشيبا به دنبال تصاحب اين شرکت

ocz

کمپانی OCZ که با مشکلات مالی دست به گریبان بود، با توقیف حساب‌های بانکی به فکر مذاکره برای فروش کل دارایی‌ها و فناوری‌هایی است که در دست دارد.OCZ بالاخره اعلام کرد که به آخر خط رسیده است. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات این خبر را بررسی کنیم.

کمپانی سازنده‌ی حافظه‌های SSD در پایان روز کاری چهارشنبه در نیویورک اعلام ورشکستگی کرد، سهام این کمپانی نیز صبح همان روز به حالت تعلیق در آمد. OCZ اعلام کرد که توشیبا پیشنهادی را مبنی بر تصاحب دارايی‌های این کمپانی ارائه داده است، توشیبا پیشنهاد داده تا تمامی دارایی‌ها شرکت را بنابر شرایطی تحت تملک خود درآورد که حفظ تمامی کارمندان نیز از مهم‌ترین این شرط‌ها است.

سال گذشته، رالف‌اشمیت، مدیرعامل وقت OCZ در طول کنفرانسی اعلام کرد که کمپانی مطبوعش سهامداران را مایوس کرده است. وی همچنین گفت:

ما برای کسب سود برای سهامداران در حال سعی و تلاش هستیم، اما نتوانستتیم به اهداف خود در این راستا دست یابیم. ما اعتبار خود را از دست داده‌ایم، اما با اجرای برنامه‌های طولانی مدت و استوار، این اعتبار را باز خواهیم یافت.

OCZ در طول پنج سال اخیر گزارشی را در مورد سود حاصل منتشر نکرد و در این مدت نیز با چالش‌ها و مشکلات بی‌شماری روبرو شده بود. این کمپانی قادر به حفاظت از تراشه‌های NAND خود نبوده که یکی از مهم‌ترین ساختار‌ها در ساخت حافظه‌های SSD‌ است. همچنین مدیرعامل این شرکت نیز سیاست‌هایی را در پیش‌گرفته بود که با منافع و سیاست‌های شرکت در تضاد بود. براساس شنیده‌ها رایان پترسون به‌دلیل عدم حضور در هیئت مدیره‌ی سیگیت پس از تصاحب OCZ، این قرارداد را برهم زده است. سپس وی با مهاجرت به پاناما تمامی ارتباط خود با کمپانی را قطع کرده و از‌این‌رو کمپانی با مشکلاتی روبرو شده است که عدم انتشار گزارش‌های مالی نیز به این علت بوده است.

OCZ گزارش داده است که ضرری 125.8 میلیون دلاری را در سال مالی اخیر به‌جا گذاشته است. درآمد این کمپانی در سال‌مالی مورد اشاره 334 میلیون دلار بوده است.

منبع : vr-zone

 

OCZ declares bankruptcy, assets likely to be bought by Toshiba

Troubled SSD company comes to the end of roller coaster saga as lender seizes bank account and negotiations begin to sell off assets.

OCZ has finally declared that it has failed.

The troubled SSD maker reported that it was filing for bankruptcy at the end of the Wednesday trading day in New York, as it shares were suspended that morning pending a major announcement. In a news release, OCZ said that Toshiba had agreed to acquire all the assets of the company subject to a number of conditions including retention of all employees.

Last year during a conference call newly appointed CEO Ralph Schmitt admitted that his company had failed shareholders.

“We are here to generate value for shareholders, and we’ve failed at that mission,” he said. “We’ve lost credibility, but we’ll gain it back with consistent execution that will achieve effective results.”

OCZ has not declared a profit in five years, and has been rocked by a number of challenges and scandals in that time. It had been unable to secure a constant supply of NAND chips, a key ingredient in SSDs, and faced a CEO whose interests may not have been aligned with the company. Ryan Petersen is said to have axed a takeover deal from Seagate when he wasn’t granted a seat on the board. Subsequently, he took off for Panama and broke off contact with the company which was likely the cause of long delays in filing earnings reports with the SEC.

OCZ reported it lost $125.8 million while generating revenues of $334 million in the most recent fiscal year.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*