پهپاد دیفندر

پهپاد دیفندر از هواگردهای نظامی با ارزش آمریکا محافظت خواهد کرد

شرکت جنرال اتمیکس به تازگی از طرح مفهومی یک پرنده بدون سرنشین به نام پهپاد دیفندر رونمایی کرده است. این پهپاد وظیفه محافظت از هواگردهای با ارزش مانند سوخت رسان‌ها و آواکس‌ها را بر عهده خواهد داشت.

هواپیماهای سوخت رسان و آواکس‌ها از جایگاه مهمی در عملیات‌های هوایی آمریکا برخوردارند. در عین حال فقدان توانایی دفاع از خود و اندازه بزرگ این هواگردها به معنی آسیب‌پذیری بالای آن‌ها است. در شرایط جنگی و در مناطقی که حضور جنگنده‌های دشمن پررنگ‌تر است، هواگردهای بزرگ و پر ارزش طبیعتا به طعمه‌ای ساده و وسوسه انگیز تبدیل می‌شوند. نیروی هوایی و نیروی دریایی آمریکا در حال بررسی و توسعه راه‌هایی برای حفاظت‌ از آواکس‌ها و سوخت‌ رسان‌ها مانند تجهیز به سلاخ‌های لیزری و یا سامانه‌های دفاع موشکی و یا رادارگریز کردن این هواگردها هستند.

پهپاد دیفندر

شرکت جنرال اتمیکس به عنوان یکی از پر سابقه‌ترین پیمان‌کاران دفاعی در زمینه توسعه پهپاد‌ها به تازگی از طرح مفهومی یک پهپاد جدید به نام دیفندر رونمایی کرده است که وظیفه آن محافظت از هواگردهای با ارزش نیروی هوایی و نیروی دریایی آمریکا خواهد بود. پهپاد دیفندر در نگاه اول شباهت‌هایی با طرح جنرال اتمیکس برای هواگرد سوخت رسان بدون سرنشین نیروی دریایی آمریکا دارد (این طرح در مقابل طرح بوئینگ شکست خورد). تفاوت در بدنه کشیده تر و گردتر، بال‌های با زاویه کمتر، ورودی موتور بزرگتر و جایگاه‌های حمل سلاح زیر بال‌ها است.

پهپاد دیفندر

 

در این طرح پهپاد دیفندر به موشک‌های هوا به هوای کوچکی مجهز است که مشابه طرح‌ها در دست توسعه در آمریکا هستند. علاوه بر این دیفندر احتمالا توانایی حمل موشک‌های موجود مانند آمرام را نیز خواهد داشت. با توجه به ماموریتی که برای پهپاد دیفندر در نظر گرفته شده، رادار آرایه فازی، سامانه هدفگیری فروسرخ و هشدار دهنده‌های نزدیک شدن موشک‌های هوا به هوا نیز جزو تجهیزات احتمالی این پهپاد خواهند بود.

پهپاد دیفندر

توسعه چنین طرحی به صرفه جویی در هزینه‌ها، فراهم کردن پلتفرمی چند منظوره (مانند حملات به اهداف زمینی علاوه بر محافظت از سایر هواگردها) و در نتیجه به تقویت توان هوایی آمریکا در جنگ‌های بزرگ منجر خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۵ دیدگاه

 1. شکار بعدی سپاه رخ نمود. RQ 170 و MQ9 اینا هم همه‌شون پیشرفته بودن ولی سرنگون شدند.

 2. این اخبار کذب را فقط در غرب استکبار جهانی میتوان یافت . چرا مثلا در جمهوری اسلامی ایران اتفاق نمی افتد ؟ چرا کشور عراق نمی سازد ؟ چرا کشور تاجیکستان نمی سازد ؟ پس این قصه های خیالاتی را نباید باور کنیم . ولی بنده منکر قدرت غرب استکبار نیستم ، اما همین که نمی توانند در مقابل ایران اسلامی قد علم کنند خودش گویای همه چیز است .

 3. ایول به نیروى هوایى و نیروى دریایى آمریکا واقعا کارشون درسته,,!!

  زنده باد آمرررریکا,,!!

  • الموت لأمریکا DOWN WITH usa مرگ بر امریکا

   خائن سینه‌چاکی مثل تو بنده رو به حرف میاره
   رژیم تروریست امریکا با همین اسلحۀ مدرن، هواپیمای مسافری ایران را ساقط کرد و به قاتل چندصد تن هموطن توی خائن، مدال شجاعت! داد
   رژیم تروریست امریکا با همین اسلحۀ مدرن، سردار شجاع مدافع میهن را با نامردی در فرودگاه بین‌المللی بغداد شهید کرد و باعث سقوط اشتباهی هواپیمای دوّم و قاتل غیرمستقیم چندین تن هموطنای توی خائن شد
   رژیم تروریست امریکا اگه خیلی ابر قدرته، پس چرا روزانه سلاح پیشرفته‌تری میسازه؟
   از ترس ایران؟ یا برای زورگویی به ایران؟
   تا خدارو داریم «امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»