ابتلا به کرونا ویروس

تایید نخستین مورد ابتلا به کرونا ویروس جدید در یک سگ خانگی

ابتلا به کرونا ویروس جدید در یک سگ خانگی تایید شد. صاحب این حیوان هم به بیماری کووید ۱۹ مبتلا بوده و حالا این پرسش مطرح است که آیا عفونت از انسان به حیوانات منتقل می‌شود؟

این سگ که از نژاد پامرانین (Pomeranian) و متعلق به یک زن ۶۰ ساله هنگ‌کنگی است، هم‌اکنون در یک مرکز نگهداری از حیوانات در قرنطینه به سر می‌برد. به تازگی مقامات سازمان کشاورزی و شیلات هنگ گنگ (AFCD)، از وجود سطح پایین عفونت در حیوان خبر داده‌اند. البته سگ پامرانین، هیچ‌‌یک از علایم ابتلا به کرونا ویروس را نشان نداده است؛ اما متخصصان دانشگاهی و سازمان جهانی سلامت حیوانات، احتمال می‌دهند که این نخستین مورد انتقال عفونت از انسان به حیوان باشد.

نتیجه تست ابتلا به کرونا ویروس در این سگ، مثبتِ ضعیف اعلام شد

حدود یک هفته پیش، دولت هنگ کنگ مقررات جدیدی را وضع کرد که به موجب آن، تمام حیوانات خانگی آلوده به کرونا باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند. در حال حاضر، سگ دیگری هم که متعلق به یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ است، در قرنطینه به سر می‌برد؛ ولی نتیجه تستش منفی اعلام شد. البته قرار بود دوباره از آن تست گرفته شود.

مقامات ذی‌ربط گفته‌اند که به دقت وضعیت سگ پامرانین را رصد خواهند کرد و پس از منفی شدن نتیجه آزمایش، آن را به صاحبش بازمی‌گردانند. در همین راستا، سخنگوی AFCD به صاحبان حیوانات توصیه کرده است که ضمن رعایت نظافت و بهداشت، بیش از حد نگران نشوند و تحت هیچ شرایطی حیوان خانگی خود را رها نکنند.

تا لحظه تنظیم این خبر، شمار مبتلایان به کروناویروس در هنگ‌کنگ ۱۰۴ نفر گزارش شده است که از این تعداد، دو نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. باور تون میشه این گوگولی ها ام انتقال دهند کرونا اند

  2. چشش کور! میخواس سگ نجسو بغل نکنه
    سگ که حیوون خانگی نیس؛ برا گلّه و نگهبانی بیرون شهره
    سگ ولگرد و داخل شهر هم، حکمش اعدامه چون باعث آلایندگی و ناامنی است
    با وجود تحریمهای ظالمانه و مشکلات دسترسی به ذخایر ارزی برای واردات دارو و لوازم پزشکی، چرا جلوی خروج ارز برای واردات سگهای باصطلاح زینتی و غذای سگ گرفته نمیشه؟