پورشه 911 توربو اس 2021

پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۲۱ معرفی شد

پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۲۱ معرفی شد که نسبت به نسل قبلی خود تغییرات زیادی را تجربه کرده است. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا می‌شویم.

اخیرا تصاویر جاسوسی متعددی از محصول جدید پورشه منتشر شده بود و اکنون این خودروساز آلمانی به صورت رسمی از پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۲۱ (Porsche 911 Turbo S) پرده برداشت. این خودرو که در دو نسخه کوپه و کانورتیبل به تولید خواهد رسید نسبت به نسل قبلی خود از چهار سر اگزوز و اسپویلر عقب جدید، ورودی‌های هوای جانبی و سپر جلوی کمی تهاجمی‌تر بهره می‌برد.

مشخصات پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۲۱

پورشه 911 توربو اس 2021

طراحان در نسل جدید پورشه ۹۱۱ توربو اس بخش جلو را ۴۵ میلی‌متر و بخش عقب را نیز ۲۰ میلی‌متر نسبت به نسل قبلی عریض‌تر کرده‌اند که در این بین به وزن آن نیز ۵۰ کیلوگرم اضافه شده است. هرچند این افزایش وزن توسط قدرت تولیدی زیاد پیشرانه جبران خواهد شد. موتور ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر تخت توئین توربو که در بخش عقب این خودرو نصب شده، در واقع مدل ارتقا پیدا کرده موتور ۳ سیلندر مدل کاررا است. این موتور می‌تواند قدرتی برابر با ۶۵۰ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر را تولید کند که قدرت آن نسبت به نسل قبل حدود ۷۰ اسب بخار بیشتر شده است.

پورشه 911 توربو اس 2021

قدرت تولید شده از موتور این خودرو توسط گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود که به لطف چنین قدرتی، پورشه ۹۱۱ توربو S جدید می‌تواند ظرف مدت ۲.۷ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین این خودرو ظرف مدت ۸.۹ ثانیه از سرعت صفر به ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت دست پیدا خواهد کرد که نسبت به نسل قبلی حدود ۱ ثانیه سریع‌تر است.

پورشه 911 توربو اس 2021

از امکاناتی که به صورت استاندارد در پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۲۱ ارائه می‌شود می‌توان به سیستم فرمان‌گیری چرخ‌های عقب، سیستم تعلیق فعال، سامانه چهار چرخ محرک با دیفرانسیل عقب و مرکزی لغزش محدود اشاره کرد. این خودرو در جلو از رینگ‌های ۲۰ اینچی با لاستیک‌های ۲۲۵ و در عقب از رینگ‌های ۲۱ اینچی با لاستیک ۳۱۵ بهره می‌برد. البته این رینگ دارای طراحی از نوع تک‌پیج هستند که نسبت به نسل قبل، طراحی جدیدی محسوب می‌شود.

پورشه 911 توربو اس 2021

طراحان پورشه برای محصول جدید خود از الگوی دوخت ویژه با هدف ادای احترام به مدل ۹۳۰ توربو استفاده کرده‌اند. شرکت پورشه امکانات متعددی مانند شاسی اسپرت و  سیستم اگزوز اسپرت را به صورت آپشن برای این خودرو ارائه کرده است که مشتریان در زمان خرید می‌توانند آنها را سفارش دهند. قیمت این خودرو در آمریکا برای نسخه کوپه ۲۰۳ هزار و ۵۰۰ دلار و برای نسخه کابریولت ۲۱۶ هزار و ۳۰۰ دلار در نظر گرفته شده است. نخستین مدل‌های این خودرو از اواخر سال ۲۰۲۰ به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

تصاویر پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۲۱

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*