گیربکس اتوماتیک AMT

ایران خودرو از گیربکس اتوماتیک AMT برای محصولات جدید خود رونمایی کرد

شرکت ایران خودرو از گیربکس اتوماتیک AMT برای محصولات جدید خود پرده برداشت. این جعبه دنده اتوماتیک جدید ایران خودرو در سال ۹۹ به تولید انبوه خواهد رسید.

شرکت ایران خودرو اخیرا از گیربکس اتوماتیک AMT رونمایی کرد که قرار است در محصولات داخلی آینده این خودروساز مورد استفاده قرار بگیرد. در همین رابطه مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد گیربکس اتوماتیک AMT توسط شرکت نیرو محرکه ساخته شده است و ۶۰ درصد از اجزای آن در داخل کشور به تولید می‌رسد. وی افزود در زمستان ۹۹ شاهد تولید انبوه این گیربکس خواهیم بود و قرار است پس از تولید روی بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودرو نصب شود.

جزئیات تولید گیربکس اتوماتیک AMT

تولیدکنندگان این گیربکس قصد دارند در سال ۱۴۰۰ و پس از آن میزان خودکفایی این محصول را به بیش از ۸۵ درصد برسانند و با افزایش تولید، این گیربکس را روی ۳۰ تا ۵۰ هزار دستگاه خودرو نصب کنند. هم‌اکنون ایران خودرو قصد دارد گیربکس اتوماتیک AMT را روی خانواده سمند EF7 نصب کند و به احتمال زیاد تا پایان سال ۹۹ شاهد عرضه این خودروها با گیربکس اتوماتیک AMT به بازار خواهیم بود.

در بسیاری از کشورها، این گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک شرکت نیرو محرکه را یک گیربکس نیمه اتوماتیک می‌شناسند که در بازارهای جهانی حدود ۲۵۰ یورو قیمت دارد، اما طبق اعلام مدیران ایران خودرو، این گیربکس در شرایطی با هزینه سربار ۲۵۰ یورویی به محصولات داخلی این خودروساز اضافه می‌شود که مدل‌های مشابه خارجی آن دارای قیمت ۹۰۰ یورویی هستند.

گیربکس اتوماتیک AMT را در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان ارزان‌ترین گیربکس اتوماتیک خودرو می‌شناسند و همواره آن را یک سیستم انتقال قدرت نیمه اتوماتیک معرفی می‌کنند؛ از این رو نباید از آن انتظار عملکردی مانند گیربکس‌های AT، DCT و CVT داشت. هرچند برخی از خودروسازان برای خودروهای اقتصادی خود از این سری از گیربکس‌های نیمه اتوماتیک استاده می‌کنند؛ برای مثال در بازار ایران خودروهای ام جی ۳ و برلیانس سری H200 اتوماتیک نیز از این گیربکس بهره می‌برند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. جالبه تمامی قطعات برلیانس سری ۲۰۰ رو روی ماشین هاشون پیاده می کنند

    این گیربکس اصلا تولید ملی نیست و در برلیانس های اتوماتیک سری ۲۰۰ استفاده شده بود و ملی بودنش دروغ محض هستش

    در ضمن سیستم فرمان برقی برلیانس سری ۲۰۰ رو روی پژو ۲۰۷ قراره بزارن و این خجالت آوره برای دو گروه

    گروه ۱ خودروسازی هست
    گروه ۲ اون احمقایی که میرن تو بازار آزاد ماشین ۲۰۷ می خرن فقط برای مارک پژو میرن ۴۰ میلیون بالاتر از برلیانس سری ۲۰۰ پول هزینه می کنند برای ماشین هایی که پرفورمنس موتورشون افتضاح هست

    مطمئن هستم یکی دو ماه دیگه میان زنجیر تایم برلیانس ها رو هم به جای تسمه تایم استفاده می کنند!!!
    چینش جمع شونده جلوی ماشین های برلیانس سری ۲۰۰ (که ۵ ستاره کیفی چین رو داره) رو هم روی دنا پیاده می کنند

    این ها که می گن تولید ملی، همش دروغ و خالی بندی هست

    با سپاس