گوشی شیائومی

شیائومی با پشت سر گذاشتن هواوی سومین گوشی ساز پرفروش در ماه فوریه شد

سومین گوشی ساز پرفروش در دومین ماه سال ۲۰۲۰ شرکت شیائومی بود. این شرکت توانست از نظر میزان فروش، بزرگترین شرکت سازنده گوشی در دنیا یعنی هواوی را پشت سر بگذارد.

برای نخستین مرتبه شیائومی فروش بیشتری را در مقایسه با هواوی طی یک ماه تجربه کرد. هواوی پشت سر سامسونگ و بالاتر از اپل، در مجموع دومین گوشی‌ ساز پرفروش دنیا محسوب می‌شود، اما در ماه فوریه عملکرد ضعیف‌تری در مقایسه با شیائومی داشت. البته اختلاف آن‌ها چندان زیاد نیست. طی دومین ماه سال جاری، شیائومی و رقیب آن به ترتیب ۶ میلیون و ۵.۵ میلیون گوشی هوشمند به فروش رساندند.

فروش هر دو شرکت در مقایسه با ماه ژانویه، اولین ماه سال ۲۰۲۰، تقریبا نصف شد! هواوی در ژانویه ۱۲.۲ میلیون و شیائومی در این ماه ۱۰ میلیون گوشی فروخت. می‌توان تصور کرد شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیل شدن فروشگاه‌های این دو شرکت طی دومین ماه سال میلادی کنونی، چطور به شرکت‌های گوشی ساز مخصوصا بزرگترین‌ها، ضربه زده است.

فروش هواوی در مقایسه با ماه فوریه سال گذشته، ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است! کاهش عرضه شیائومی در مقایسه با دومین ماه سال ۲۰۱۹ تنها ۳۰ درصد بوده است. مشکل مربوط به این دو شرکت چینی نیست. روی هم رفته، ۶۲ میلیون گوشی هوشمند طی ماه فوریه به فروش رفت که در مقایسه با آمار فروش همین ماه در سال ۲۰۱۹، نزدیک به ۴۰ درصد کاهش داشته است.

طبق انتظار، سامسونگ بیشترین فروش را در ماه میلادی قبلی داشت و ۱۸.۲ گجت اندرویدی به مشتریان فروخت. رتبه دوم با فروش ۱۰ میلیون گوشی آیفون در دست شرکت اپل قرار دارد. همانند فاصله بین رتبه‌های اول و دوم، اختلاف میزان فروش سومین گوشی ساز پرفروش دنیا با اپل نیز زیاد است.

سومین گوشی ساز پرفروش

هواوی در حال از دست دادن بازار در خارج از چین است. دلیل این موضوع را باید غیر قابل استفاده شدن سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل در گوشی‌های این شرکت دانست. البته نصب اپلیکیشن‌ های گوگل روی گوشی های هواوی با ترفندهایی امکان‌پذیر است. نصب گوگل پلی استور در گوشی های هواوی به راحتی آب خوردن بوده و می‌توان خیلی ساده تحریم‌ها را دور زد، با این حال اگر فردی عاشق سینه چاک هواوی و طرفدار آن نباشد، ترجیح می‌دهد بدون دردسر، یک گوشی از برندی دیگر خریداری کند!

بررسی اپ گالری فروشگاه نرم افزاری اختصاصی هواوی نیز نشان داد تا تبدیل شدن به فروشگاهی مملو از ابزارهای کاربردی، به طوری که بتواند جای خالی گوگل پلی استور را پر کند، به زمان زیادی نیاز دارد.

از طرفی شیائومی به خوبی در هند، دومین بازار بزرگ فروش گوشی در دنیا بعد از چین، اسم و رسم پیدا کرده و همینطور سهمش از بازار موبایل را افزایش می‌دهد. در مقایسه با گوشی سازان چینی، سامسونگ کمترین میزان ضرر را طی ماه‌های اخیر تجربه کرد. میزان کاهش فروش آن در مقایسه با بازه‌های زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ فقط ۱۳ درصد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. لیاقت اش رو داره
  قطعا ام همین طوره و فروش اش روز به روز بیشتر ام خواهد شد
  چون قیمت پایین و کیفیت خوب رو عرضه میکنه

 2. این شیافومی بنجل ساز معروف چینی طبیعی هست وقتی حراج فروشی و ارزان فروشی در جهان راه انداخته و حتی تو دکه های سیگار فروشی گوشی میفروشه باید هم سوم بشه

 3. شیائومی ۱۰۰٪رکورد دار خواهد بود
  در شرایط اقتصادی مردم و هزینه های تعمیرات،بهترین گوشی که از پس تموم آزمایشات عملی،آب و هوایی،سربلند تر از بقیه رقبا ،دراومده ،برند شیاومی هستش

 4. شیائومی گوشی های رو داره تولیدمیکنه که هم قیمت مناسبی دارن هم کارایی بالایی دارن طبیعیه که فروشش روز به روز بیشتر شه وطرفدارای زیادی پیدا می‌کنه

 5. شرکت سامسونگ، با ابتکارات و ویژگی های جدیدش و گستردگی تولیدات در مدل‌های مختلف شناخته شده س و البته کپی برداری از شرکت های دیگه
  هوآوی، در چند سال اخیر پیشرفت زیادی داشته و مدلهای جذابی رو معرفی کرده
  اما به جرأت میتونم بگم شیائومی، خلاصه شده بسیاری از شرکت های پیشرفته س و خلاقیت توش موج میزنه مخصوصا بتازگی که گوشی های پرچم دار زیادی رو معرفی کرده