فروش گوشی های هوشمند

شیوع ویروس کرونا فروش گوشی های هوشمند را ۳۸ درصد کاهش داد

شیوع ویروس کرونا، بازار جهانی موبایل را نیز تحت تاثیر قرار داده است. در ماه فوریه ۲۰۲۰، فروش گوشی های هوشمند نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد کاهش یافته است.

تحلیل‌گران و کارشناسان شرکت تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکس، گزارش آمار فروش گوشی های هوشمند در دومین ماه سال میلادی یعنی فوریه ۲۰۲۰ را منتشر کردند که این گزارش نشان می‌دهد بازار جهانی موبایل تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، با افت جدی مواجه شده است. طبق آمارهای منتشر شده، فروش گوشی های هوشمند در ماه فوریه ۲۰۲۰ (بهمن – اسفند ۹۸) نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته، ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

میزان فروش گوشی های هوشمند در فوریه ۲۰۲۰

بر اساس آماری که شرکت آنالیتیکس منتشر کرده، فروش گوشی های هوشمند در بازارهای جهانی در ماه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی ۶۱.۸ میلیون دستگاه بوده است. این در حالی است که در فوریه سال گذشته شاهد فروش ۹۹.۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در بازار جهانی بودیم. گفتنی است بخش بزرگی از خطوط تولید گوشی های هوشمند در کشور چین فعالیت می‌کنند و شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان چین، مشکلات زیادی را برای این کشور بزرگ شرق آسیا به وجود آورد و تعداد زیادی از مردم را مبتلا کرد و به کام مرگ کشاند. به همین دلیل بازارها و صنایع مختلف در چین به شدت تحت تاثیر این بیماری قرار گرفتند و تولید و عرضه موبایل نیز از این قاعده مستثنی نبود.

فروش گوشی های هوشمند

شیوع و گسترش بیماری کووید ۱۹ به دیگر مناطق جهان باعث شد محدودیت‌های شدیدی در عبور و مرور و فعالیت در شهرها و کشورهای مختلف به وجود بیاید و حتی برخی شهرها به طور کامل قرنطینه شوند. همین‌طور بسیاری از فروشگاه‌ها و کارخانه‌ها در کشورهای مختلف تعطیل شدند و به این ترتیب فروش موبایل و همچنین بسیاری از محصولات دیگر در این مدت به شدت افت کرده است.

نیل واتسون، مدیر شرکت تحقیقاتی استراتژی Analytics در این باره اظهار کرد بدون شک بزرگ‌ترین بحران تاریخ بازار جهانی موبایل در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی اتفاق افتاد. چین و سپس کشورهای اروپا، آمریکای شمالی و دیگر بازارهای مهم جهانی به شدت درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند و به همین دلیل عرضه و تقاضای گوشی های موبایل در نقاط مختلف جهان مختل شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۵ دیدگاه

  1. ایران هیچ پیز اش رو حساب کتاب نیست تو ایران که قیمت ها بالا رفته

  2. در مرحله اول برای همه سلامتی مهمه
    مثل این میمونه که کسی نون و آب برای زنده موندن نداشته باشه ما ازش توقع داشته باشیم برامون اختراع کنه

  3. کاش این کاهش فروش باعث بشه قیمت گوشی های آیفون بیاد پایین 🤦

  4. خب چرا این کاهش فروش هیچ تاثیری در قیمت گوشی های نداشته ؟؟؟؟؟