کرونا ویروس

از دست دادن حس بویایی و چشایی، علائم کرونا ویروس است!

آیا حس بویایی و چشایی خود را از دست داده‌اید؟ احتمالا شما مبتلا به کرونا ویروس هستید و باید خود را به مدت ۷ روز قرنطینه کنید.

بر اساس اطلاعات و شواهد جمع‌آوری شده توسط متخصصین برجسته گوش، حلق و بینی در انگلستان، هر فردی که ناگهان حس بویایی خود را از دست دهد، ممکن است ناقل پنهان کرونا ویروس باشد، حتی اگر هیچگونه علائم دیگری را نداشته باشد. حدود یک سوم از بیماران مبتلا به کرونا در کره جنوبی، چین و ایتالیا، فقط دچار از دست دادن احساس بویایی هستند که به آنوسمی یا هیپوسمی شناخته می‌شود.

پروفسور Nirmal Kumar در انجمن بیوشیمیایی و در یک بیانیه مشترک اظهار داشت:

۳۰ درصد از مبتلایان به کرونا ویروس در کره جنوبی، آنوسمی را به عنوان مهم‌ترین علائم خود در زمینه ابتلا به این ویروس اعلام کرده‌اند.

آن‌ها افزودند:

بسیاری از بیماران در سراسر جهان که تست ابتلا به کرونا ویروس مثبت داشتند، فقط علائم از دست رفتن حس بویایی را اعلام کرده‌اند، بدون آن که علائم رایج دیگری همانند تب بالا و سرفه را داشته باشند.

در این بیانیه آمده است:

تعداد گزارش‌ها به سرعت در حال افزایش است و این نشان می‌دهد تعداد بیماران مبتلا به کرونا ویروس با نشانه آنوسمی، بسیار زیاد است. ایران از افزایش ناگهانی موارد آنوسمی خبر داده است و بسیاری از همکاران ایالات متحده، فرانسه و ایتالیا هم با چنین مواردی درگیر هستند.

فقدان سایر علائم شناخته شده از کرونا ویروس، نشان می‌دهد جداسازی مبتلایان از افراد عادی کار سختی است و همین مسئله می‌تواند گسترش سریع بیماری در جهان را رقم بزند.

آن‌ها افزودند:

این بیماران ممکن است برخی از حامل‌های پنهان بیماری باشند که گسترش COVID-19 در جهان را ساده کرده‌اند.

افراد جوان ممکن است علائم را نشان ندهند

پروفسور Kumar در مصاحبه با اسکای نیوز اظهار داشت:

بیماران جوان‌تر، علی‌الخصوص کسانی که تنها حس بویایی و چشایی خود را از دست دهند، ناقل پنهان بیماری هستند، بدون آن که علائم شناخته شده دیگری همانند تب و سرفه را از خود بروز دهند.

او افزود:

بیماران جوان علائم قابل توجهی همانند سرفه و تب ندارند، اما از دست رفتن احساس بویایی و چشایی می‌تواند نشان‌دهنده وجود کرونا ویروس در بینی باشد.

اساتید به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری از تمام افرادی که احساس بویایی و چشایی خود را از دست داده‌اند، درخواست کرد به مدت ۷ روز خود را قرنطینه کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. باسلام وعرض خسته نباشین
  من گلوم سوزش بیش از حد داره،ولی نه تب دارم نه سرفه میکنم نه حس بویایی و شنواییم کم شده
  ولی موقع خوردن مایعات از شدت گلو درد حس میکنم دارم اسید میخورم
  نظر شما چیه؟

 2. ایا کسانی که این علائم رو دارند، ممکن است در روزها یا هفته های بعد اوضاع انها بدتر شود؟

 3. دقیقا همین اتفاق برای من پیش اومد ۲۷سال دارم و بعد از مراجعه به دکتر کاملا خودم رو قرنطینه کردم تا امروز هم تغییری بوجود نیومده
  روز ۱۰م قرنطینه

 4. بسیاری از بیماری های ویروسی این ویژگی رو دارن که باعث ایجادعارضه در حس بویایی میشن