کشتی کروز پرنسس

کروناویروس تا ۱۷ روز پس از خروج مسافران در کشتی کروز پرنسس زنده ماند

بر اساس آزمایش‌های انجام شده توسط محققان، کروناویروس (CoronaVirus) تا ۱۷ روز پس از خروج مسافران و پیش از ضد عفونی کردن، در کشتی کروز پرنسس ژاپن دوام آورده بود.

کشتی کروز پرنسس دایموند از روز سوم فوریه و پس از مشاهده یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در میان مسافران آن در بندر یوکوهاما ژاپن قرنطینه شده بود و این قرنطینه حدود دو هفته طول کشید و پس از آن مسافران اجازه پیدا کردند از کشتی خارج شوند.

ابتلای ۱۹ درصد مسافران و خدمه کشتی کروز پرنسس به کرونا

این کشتی با ۳۷۰۰ خدمه و مسافر، به سرعت به بزرگ‌ترین خوشه حامل ویروس کرونا تبدیل شد. ۹ نفر پس از پیاده شدن از کشتی جان باختند و محققان دریافتند که ۷۱۲ نفر از میان خدمه و مسافران این کشتی یا به عبارت دیگر ۱۹.۲ درصد آنها به کروناویروس آلوده شده‌اند.

حالا مطالعه‌ای که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها منتشر شده، حاکی از آن است که کروناویروس تا ۱۷ روز پس از خروج مسافران نیز روی سطوح کابین‌های کشتی کروز پرنسس زنده مانده است و فقط پس از ضد عفونی کردن آن سطوح، ویروس از بین رفت. در این تحقیق، تلاش‌های دولت ژاپن و ایالات متحده آمریکا برای مهار شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشتی تفریحی دیاموند پرنسس در ژاپن و کشتی گرند پرنسس در کالیفرنیا بررسی شده است. محققان نوشتند که این ویروس بسیار بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی و تا ۱۷ روز پس از خالی کردن کابین‌ها در کشتی دیاموند پرنسس زنده مانده بود.

محققان موسسه‌های ملی بهداشت، CDC، UCLA و دانشگاه پرینستون پیش‌تر دریافته بودند که کروناویروس می‌تواند تا سه روز روی پلاستیک و فولاد ضد زنگ دوام داشته باشد. در این مطالعه همچنین مشخص شد که مقدار ویروس باقی مانده بر روی سطوح با گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. یه مقاله در مورد مدت زمان زنده موندن ویروس تو همین سایت خوندم خیلی کاربردی بود
    مثلا گفته بود رو پلاستیک دو روز زنده میمونه که خودش خیلی مفید و کاربردیه