ویروس کرونا

ویروس کرونا از آبان ۹۸ در ایتالیا شیوع پیدا کرده بود

بررسی‌های جدید پزشکان ایتالیایی نشان می‌دهد ویروس کرونا از آبان ۹۸ در این کشور شیوع پیدا کرده بود و به همین دلیل نمی‌توان فقط چین را منشا اصلی این بیماری دانست.

نخستین فرد مبتلا شده به ویروس کرونا در کشور چین شناسایی شد و در حال حاضر همه چین را منشا اصلی و عامل انتشار کروناویروس می‌شناسند، اما یک محقق ایتالیایی در گفتگو با رادیوی ملی آمریکا به نام ان پی آر (NPR) عنوان کرد این ویروس از ماه نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) در ایتالیا وجود داشته و بسیاری را مبتلا کرده بود.

شناسایی ویروس کرونا در ایتالیا از چند ماه قبل

دکتر جوزپه ریموزی (Giuseppe Remuzzi)، مدیر موسسه تحقیقاتی ماریو نگری ایتالیا در این خصوص عنوان کرد:

پزشکان عمومی منطقه لومباردی ایتالیا به من گفته‌اند که آنها با بیمارانی مواجه شدند که به ذات‌الریه عجیب و شدیدی مبتلا شده بودند. در حالی که سابقه شیوع این ذات‌الریه در ایتالیا به ماه‌های نوامبر و دسامبر مربوط می‌شود.

گفته‌های مدیر موسسه تحقیقاتی ماریو نگری ایتالیا حاکی از آن است که این ویروس از چند ماه قبل در ایتالیا شیوع پیدا کرده و طبق چنین اظهارنظرهایی نمی‌توان فقط چین را به عنوان منشا اصلی ویروس کرونا دانست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. سلام
  موضوع داره جالب میشه
  دوستانی که سنگ میزدن به سینه کجایید

  باد داره کم کم برعکس میشه

  دوست دشمن نمیشناسه لعنتی

  نمیفهمه کجارو داشتن میزدن

 2. کشورهای چین، ایتالیا و آمریکا به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا رو داره.

 3. ایتالیا اولین کشوریه که امار مبتلایان کرونا توش خیلللللی زیاده

 4. تو ایتالیا یه نفر میخواسته بینیشو عمل کنه و مبتلا به کرونا بوده اما به دکترا چیزی نگفته بعد از عملش فهمیدن که مبتلا بوده و چند نفر و راحت درگیر این بیماری کرده اینا از ما عوضی ترن 😂