درمان کرونا

چین تاثیر داروی ژاپنی Favipiravir برای درمان کرونا را تایید کرد

طبق اعلام دولت چین داروی فاویپیراویر (Favipiravir) که توسط شرکت ژاپنی فوجی فیلم به تولید رسیده می‌تواند برای درمان کرونا بسیار موثر باشد.

دولت چین مدتی قبل به مردم کشور خود اعلام کرد می‌توانند از داروی فاویپیراویر (Favipiravir) برای درمان کرونا استفاده کنند که توسط شرکت شیمیایی فوجی فیلم تویوما ساخته شده است. در همین رابطه ژانگ ژیانمین، مدیر مرکز ملی توسعه بیوتکنولوژی وزارت علوم چین در یک کنفرانس خبری اعلام کرد این دارو بسیار ایمن و موثر است.

تاثیر داروی ژاپنی Favipiravir بر درمان کرونا

این دارو در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت فوجی فیلم تویوما ژاپن به تولید رسیده و از ماه فوریه ۲۰۲۰ نیز در ژاپن برای بیماران مبتلا به کروناویروس مورد استفاده قرار گرفت. این دارو در بیمارستان‌های ووهان و شنژن روی ۲۰۰ بیمار مبتلا مورد آزمایش قرار گرفت که پس از مدت کوتاهی تست بیماران مبتلا به این ویروس منفی شد. مدیر مرکز ملی توسعه بیوتکنولوژی وزارت علوم چین افزود با مصرف ۴ روزه این دارو توسط بیماران شاهد منفی شدن تست بیماران بوده‌ایم. این در حالی است که برای کنترل این بیماری مدت ۱۱ روز اعلام شده بود.

آزمایش‌های کلینیکی حاکی از آن است که با مصرف این دارو به صورت متوسط تب بیماران پس از گذشت مدت ۲.۵ روز از بین رفت، اما مدت زمان مورد نیاز برای کاهش تب در بیماران دیگر ۴.۲ روز طول می‌کشد. همچنین فقط ۸.۲ درصد از بیمارانی که این دارو را استفاده کردند به کمک‌های تنفسی نیاز داشتند، در حالی که ۱۷.۱ درصد از بیمارانی که در گروه کنترل بودند به تجهیزات تنفسی نیاز پیدا کردند.

در حال حاضر ارزش سهام فوجی فیلم به ۱۵.۴ درصد افزایش پیدا کرد. از این رو با افزایش سهام فوجی فیلم، نمی‌توان پیش‌بینی کرد که اگر دولت چین این دارو را به تولید برساند، شرکت ژاپنی چگونه به سود خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. تا زمانی که به دست ما جهان سومی ها برسه یه سالی طول میکشه

  2. خدارو شکر کاش زود تر تایید اش بیاد و تموم بشه این اوضاع

  3. همش میان میگن فلان کشور دارو پیدا کرد فلان کشور داره به یه نتیجه‌ای میرسه
    خب کوووو فقط شعار و حرف
    هرچی زودتر به کاری کنید

  4. اگه همین ژاپنیا یه کاری بکنن🙄