انجام تست کرونا

روش ابداعی هواوی برای انجام تست کرونا در کمتر از ۲ دقیقه!

هواوی هم به کارزار مقابله با بیماری کووید ۱۹ پیوسته است؛ البته نه با خرید تجهیزات پزشکی و وسایل مورد نیاز، بلکه با ابداع سیستمی برای انجام تست کرونا و ارتقای روش تشخیص بیماری!

هواوی با استفاده از هوش مصنوعی، روشی را برای تست کرونا به‌کار گرفته که در مدت ۲ دقیقه و با نرخ موفقیت ۹۸ درصدی، جواب را آماده می‌کند. سیستم تشخیص هواوی به جای نمونه‌برداری مستقیم از بیمار، به نتایج سی تی اسکن متکی است. هم‌اکنون برخی از مراکز درمانی در فیلیپین و اکوادور به این سیستم تجهیز شده‌اند. به ادعای کمپانی چینی، چندین کشور دیگر هم به استفاده از این فناوری علاقه نشان داده‌اند.

تست کرونا

همانطور که می‌دانید کروناویروس با حمله به ریه‌های بیمار، باعث اختلال در تنفس می‌شود. برای انجام تست کرونا در این سیستم، عکس‌های CT اسکن گرفته شده از ریه افراد مشکوک، به سرورهای Huawei Cloud ارسال و با هوش مصنوعی آنالیز می‌شوند. این تجزیه و تحلیل بر اساس دیتابیس در حال رشدی انجام می‌گیرد که عمدتا مبتنی بر داده‌های مراکز درمانی چین است.

هوش مصنوعی، انجام تست کرونا را تسهیل می‌کند

آنالیز سی تی اسکن با هوش مصنوعی، امکان گرفتن تست کرونا از تعداد زیادی بیمار در کمترین زمان ممکن را فراهم می‌سازد. البته این روش تشخیص هنوز به رسمیت شناخته نشده؛ اما می‌تواند جایگزین خوبی برای آزمایش‌های سنتی باشد که نیازمند منابع انسانی و صرف زمان طولانی هستند. از طرفی با غنی‌تر شدن دیتابیس، می‌توان مراحل بیماری و شدت آلودگی را نیز تشخیص داد؛ موضوعی که برای سنجش اثربخشی روش‌های درمان هم موثر خواهد بود.

ویروس کرونا که از اواخر ماه دسامبر در چین ظهور پیدا کرد؛ دست‌کم ۱۹۷ کشور دنیا را درگیر کرده است. بنابر آمار رسمی، تاکنون بیش از ۵۳۰ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا و حدود ۲۵ هزار نفر هم قربانی این بیماری جدید شده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

۳ دیدگاه

  1. باز مهندسین به کمک پزشکان شتافتند 👊💪

  2. تو هر چیزی هواوی پیشتاز بوده

  3. روی این تشخیص چندتا دوربین گذاشته ؟؟؟حتما واسه سی تی اسکن زوم پنجاه برابر گذاشته