شخیص کرونا

تولید کیت تشخیص کرونا با اعلام نتیجه در ۲ دقیقه

شرکت آمریکایی Bodysphere موفق شد دستگاهی را برای تشخیص کرونا بسازد که قادر به اعلام نتایج ظرف مدت ۲ دقیقه است. این دستگاه از سازمان غذا و داروی آمریکا نیز مجوز اضطراری تولید دریافت کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) با هدف مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع گسترده آن طرحی را برای ارائه مجوزهای فوری به شرکت‌ها به اجرا در آورد تا بتوانند آزمایش‌های مربوط به تشخیص، درمان و تولید واکسن کروناویروس را با سرعت بیشتری به انجام برسانند. در همین راستا طی هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد شرکت آمریکایی ابوت (Abbott) با دریافت مجوز اضطراری توانست یک دستگاه تشخیص کرونا با قابلیت ارائه نتایج ظرف مدت ۵ دقیقه را به تولید برساند.

تولید دستگاه تشخیص کرونا با اعلام نتیجه در ۲ دقیقه

طرح‌های تشویقی سازمان غذا و داروی آمریکا باعث شد تا شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه تشخیص بیماری کووید ۱۹ باشیم، به گونه‌ای که شرکت آمریکایی Bodysphere مدعی شد کیت شناسایی آنتی بادی جدیدی را به تولید رسانده که می‌تواند ظرف مدت ۲ دقیقه نتیجه تست کرونا را اعلام کند. این دستگاه برای تولید انبوه از سازمان غذا و داروی آمریکا نیز مجوز اضطراری دریافت کرد. تولید انبوه چنین کیت‌های باعث خواهد شد بیماران در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی شوند و با درمان به موقع میزان مرگ و میر افراد کاهش پیدا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. امریکا همیشه بهترین ها رو در اختیار خود اش داشته و داره

  2. حق داشتن کمک های سایر کشور ها رو قبول نکردن
    خودشون بهتر اش رو میسازن و دارن

  3. ایوووول به این شرکت فوق پیشرفته زنده باد آمریکا