پیش فروش خودرو

اصلاح شیوه پیش فروش خودرو در سال ۹۹ ضروری است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت خودروسازان داخلی می‌بایست در سال ۹۹ شیوه پیش فروش محصولات خود را اصلاح کنند. در ادامه دلایل لزوم تغییر مکانیسم پیش فروش خودرو در کشور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

یحیی کمالی پور، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس عنوان کرد شواهد حاکی از آن است هم‌اکنون هیچ نهادی قادر به کنترل و نظارت بر بازار خودرو نیست. البته برنامه‌ها و طرح‌های متعددی برای ساماندهی بازار خودرو در نظر گرفته شده است، اما این طرح‌ها به درستی اجرا نشده و به نوعی مسئولان بازار را به حال خود رها کرده‌اند.

لزوم تغییر شیوه پیش فروش خودرو در سال ۹۹

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه بیان کرد مسئولان مربوطه با اجرای طرح‌های پیش فروش خودرو به دنبال ساماندهی بازار خودرو کشور بودند، اما شیوه ثبت نام در این طرح‌ها باعث شده است تا خودروها با قیمت کارخانه به دست مصرف‌کنندگان واقعی نرسد؛ چراکه پس از اینکه سامانه‌های ثبت نام باز می‌شوند، سیستم بلافاصله تکمیل ظرفیت می‌شود و فقط عده‌ای خاص قادر به ثبت نام در این طرح‌ها هستند.

یحیی کمالی پور با تاکید بر اینکه تغییر شیوه پیش فروش خودرو در سال ۹۹ یک طرح الزامی است افزود بسیاری از مصرف‌کنندگان از شیوع فعلی ثبت نام در طرح‌های پیش فروش خودرو ناراضی هستند و می‌گویند به دلیل تکمیل ظرفیت طرح‌ها آن هم در چند ثانیه نمی‌توانند خودرو خریداری کنند. این نماینده مجلس با اشاره به اینکه این طرح‌های فروش خودروسازان داخلی با روح و روان مردم بازی می‌کند خاطرنشان کرد:

افزایش قیمت خودرو در سال ۹۸ با توجه به مشکلات اقتصادی مردم بار مضاعفی برای جامعه بود و هیچ نهادی نتوانست آشوب موجود در بازار خودرو را ساماندهی کرده و از لجام گسیختگی بیشتر جلوگیری کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. این روش فعلی ثبت نام خیلی هارو متضرر کرد
    من خودم زندگیم نابود شد
    دارو ندارمو فروختم بتونم فروش فروشی ثبت نام کنم که نتونستم و سرمایم دستم موند و کم کم از بین رفت

  2. واعا حرفی برای گفتن نمیمونه
    اخه شما کیفیت خودرو هاتون رو بالا ببرین به جای این حرفا