Tago Arc ، دستبندی که تکنولوژی جوهر الکترونیکی را به دنیای مد آورده است

دست‌بند زیبای Tago Arc، بر پایه‌ی صفحه‌های الکترونیکی طراحی شده است. سازندگان این دستبند با ادغام تکنولوژی جوهر الکترونیکی و صنعت مد ، چهره‌ای زیبا و منحصر به فرد را به Tago Arc بخشیده‌اند.

Tago Arc، نام یک دستبند جالب با صفحه نمایشی از جوهر الکترونیکی است که دقیقا بر اساس تمایل کاربر قابل شکل‌گیری می‌باشد و هیچگاه نیاز به شارژ ندارد. این وسیله با استفاده از یک اپلیکیشن قابل اتصال به اسمارت‌فون‌ها است و کاربر آن می‌تواند طراحی خاص خود را ایجاد کرده یا طرحی را از کتابخانه‌ی تصاویر آن انتخاب کند.

20150213051500-collage_2_logo_s

تکنولوژی جوهر الکترونیکی (E Ink) گذشته از کاربرد مشهودشان در کتابخوان‌های الکترونیکی (e-Reader)، برای اهداف مختلف زیاد دیگری هم قابل استفاده هستند. از ادغام‌سازی آنها در اسمارت‌فون‌ها گرفته تا استفاده در برچسب‌ قفسه‌های فروشگاه، تقاضای زیادی برای این تکنولوژی کم مصرف وجود دارد.

استفاده از E Ink برای ایجاد تغییرات زیبایی در یک دستگاه پوشیدنی ایده‌ی جدیدی نیست، سال گذشته همین کاربرد را در طرح ساعت مخفی سونی دیدیم، اما Tago Arc یک دستگاه شیک و مربوط به دنیای مد است.

tago-arc1

اولین نکته‌ی قابل توجه در مورد این دستگاه، عدم وجود قابلیت‌های هوشمند در آن است. این وسیله شاید در رده‌ی پوشیدنی‌های تکنولوژیکی قرار گیرد، اما فقط یک دستبند است که کاربران می‌توانند طراحی روی آن را خود ایجاد کرده یا خریداری نمایند و ظاهر آن را تغییر دهند.

نمایشگر این دستبند دارای تراکم پیکسل 150ppi می‌باشد و تصاویر را به صورت خاکستری نمایش می‌دهد. این دستکاه متکی بر اسمارت‌فون‌های مجهز به NFC برای تعویض تصاویر است و با هر تلفن اندروید ورژن 4 به بالا سازگاری دارد، اما سازگار با تلفن‌های آیفون6/6 پلاس نمی‌باشد.

به منظور تعویض طرح‌ها بر روی نمایشگر جوهر الکترونیکی این دستبند، کاربران باید اسمارت‌فون‌ خود را در تماس با دستبند نگه دارند. در حال حاضر، فرایند انتقال خدود 18 ثانیه زمان خواهد برد، اما کمپانی سازنده وعده‌ی کاهش آن به حدود 5 ثانیه را در آینده داده است.

نیاز نیست نگران حمل شارژر باشید، زیرا این دستگاه تمامی انرژی مورد نیاز خود را از اسمارت‌فون از طریق اتصال NFC در طول فرایند انتقال تصاویر دریافت خواهد کرد.

20150213051436-collage_1_logo_s3

قاب این دستگاه در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و مشکی مات ایجاد شده و همانطور که اشاره شد طرح‌های روی آن به وسیله‌ی خود کاربر قابل شکل‌گیری است و یا می‌توان آنها را از اپلیکیشن همراه خریداری نمود. همچنین می‌توان تصاویر اسمارت‌فون را در برنامه بارگذاری کرده و از آنها برای ایجاد طرح‌ها و یا انتقال مستقیمشان به روی دستبند استفاده کرد.

باید بدانید که این دستنبد در حال حاضر یکی از پروژه‌های کمپین حمایتی به شمار رفته، از این رو فعلا فروش مستقیم ندارد. این پروژه تا به حال موفق به کسب بودجه‌ی 40هزار دلاری در کمیپن ایندی‌گوگو شده است.

منبع : engadget

Tago Arc is an e-ink bracelet that can change designs

Tago Arc is an e-ink bracelet that can change designs

A new smart bracelet called Tago Arc can’t notify you of incoming messages or monitor your activities, but it has already raised more than its $40,000 goal on Indiegogo. Why? Because it has the potential to become a high-tech fashionista’s best friend, provided it works flawlessly. See, you can easily swap the design on the Tago Arc’s e-ink screen, and since that screen takes up most of the accessory, you’re effectively changing the jewelry’s whole look. If you’re wondering, yes you can create your own designs to come up with a unique bracelet for each outfit, but you can also buy images from the accompanying app for around $1 a pop.

You’ll need to use an NFC-enabled Android phone to transfer each image, though, and iPhones are a no-go for now, since their NFCs are still locked to Apple Pay. The device also absorbs any power it needs via NFC while linked to your phone, and since it has no other features and uses a low-power e-ink screen, it doesn’t need batteries to work. At the moment, it still takes quite some time (15 seconds or so) to transfer a picture, but the Tago Arc team is working to make the process faster before the first devices ship out to backers in December.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه