توقف سلول‌های سرطان با تکنیک جدید دانشمندان میشیگان آمریکا

توقف سلول‌های سرطان با تکنیک جدید دانشمندان میشیگان آمریکا

توقف سرطان به کمک مکانیسم جدیدی که دانشمندان دانشگاه میشیگان آمریکا کشف کرده‌اند، امکان‌پذیر است؛ با ما همراه باشید تا این تکنیک جدید و امیدبخش برای درمان سرطان را مورد بررسی قرار دهیم.

محققان دانشگاه میشیگان ایالات متحده به تازگی تکنیک جدیدی را برای توقف سرطان ابداع کرده‌اند که به سلول‌های آلوده مربوط بوده و در حوزه تحقیقات مبارزه با سرطان و تومورها توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در ادامه به بررسی این تکنیک که شاید روزی به ساخت دارویی شگفت‌انگیز و موثر برای درمان سرطان منجر شود، می‌پردازیم.

روش جدید توقف سرطان

پژوهشگران موسسه تحقیقات سرطان دانشگاه میشیگان در تکنیک اخیر محل جدیدی برای اتصال ترکیبات دارویی را شناسایی کرده‌اند که به نوعی برای بسیاری از انواع سلول‌های سرطانی، نقش مکانیسم توقفی و ترمزی را ایفا می‌کند. همان‌طور که اشاره شد، این امکان وجود دارد که کشف اخیر در ساخت داروهای ضد سرطانی که پروتئین‌های دشمن تومورها را تقویت می‌کنند، استفاده شود.

دانشمندان برای مدت زیادی می‌دانستند که برخی مولکول‌ها توانایی تقویت پروتئین‌های تخریب کننده‌های تومور که با نام “PP2A” شناخته می‌شوند را دارند. در آزمایش بر روی حیوانات هم نقش این پروتئین برای توقف سرطان کاملا اثبات شده بود، اما همان‌طور که محققان اعلام کرده‌اند، بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد محل تقابل مولکول‌ها با پروتئین مورد نظر، تبدیل مولکول‌های تحریک کننده PP2A به داروهای ضد سرطان تقریبا غیر ممکن می‌شود.

تیم دانشمندان میشیگان به کمک میکروسکوپ کایرو-الکترون فعالیت‌های مولکول مسئول توقف سرطان که “DT-061” نام دارد را زیر نظر گرفتند. با بررسی تصاویر سه بعدی تهیه شده، محققان موفق شدند که روش جمع‌آوری و تثبیت تکه‌های پروتئین توسط مولکول مورد نظر را آنالیز کرده و اطلاعات مهمی را در این رابطه به دست آوردند. چنین اطلاعاتی برای ساخت ترکیبات دقیق، قوی و مخصوصی که تاثیرات لازم برای توقف سرطان را به وجود می‌آورند، بسیار حیاتی و ارزشمند است.

محققان دانشگاه میشیگان اسم “SMAPs” را برای دسته مولکول‌های مخصوصی که پروتئین PP2A را فعال می‌کنند، انتخاب کرده‌اند و از آنجایی که در بیماری‌های قلب و عروق و همچنین بیماری‌های عصبی، پروتئین مورد نظر نقش مهمی دارد، انتظار می‌رود که نتایج شگفت‌انگیز پژوهش اخیر در حوزه مشکلات قلبی و عصبی هم مفید بوده و امکان ساخت داروهای موثر برای چنین بیماری‌هایی را فراهم کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. علم و تکنولوژی و پیشرفت همه و همه به دست امریکاست

  2. دم امریکایی ها گرم تا زمانی مه علم و دانش دست شون هست ما هیچ و ما نگاه

  3. بابا ایوووول به این پیشرفت هاى روزافزون آمریکایى ها دست مریزاد,!!