ویرایش پیام در نرم افزار پیام رسان آیفون (iPhone Messages)

امکان ویرایش پیام های ارسال شده به نرم افزار پیام رسان آیفون اضافه می‌شود

امکان ویرایش پیام های ارسال شده تا به حال در آی او اس وجود نداشته اما به لطف پتنت جدید اپل، احتمالا کاربران نرم افزار پیام رسان آیفون این قابلیت را در آینده به دست خواهند آورد.

بسیاری از اپ های پیام رسان محبوب نظیر تلگرام، اسلک و وایبر به شما اجازه می‌دهد که پیام‌های ارسال شده را حتی بعد از مشاهده مخاطب ویرایش کنید. اما این قابلیت حیاتی هنوز هم در بسیاری از پلتفرم‌های ارتباطی نظیر نرم افزار پیام رسان آیفون (iPhone Messages) و واتس اپ وجود ندارد. اپل نیز متوجه احساس نیاز کاربران به این قابلیت پرکاربرد شده و طبق پتنت جدیدی که با شماره ۲۰۲۰۰۱۳۳۴۷۸ توسط اداره ثبت اختراعات آمریکا منتشر شده، اپل این قابلیت را در آینده به Messages آی او اس اضافه خواهد کرد.

اپل عقیده دارد برنامه های پیام رسان فعلی محدودیت زیادی دارند

اپل قصد دارد این قابلیت را در اختیار کاربران قرار دهد که پیام‌های خود را بعد از ارسال شدن بتوانند ویرایش کنند و اگر به طور مثال ایراد تایپی در پیامتان وجود داشت، بتوانید آن را ویرایش کنید و مخاطب نسخه‌ی اصلاح شده را مشاهده کند. البته به نظر می رسد که یک گزارش از پیام‌های ویرایش شده در حافظه ثبت می‌شود، اما هنوز مشخص نیست که آیا پیام اصلی برای هر دو طرف مکالمه قابل مشاهده خواهد بود یا خیر.

ویرایش پیام در نرم افزار پیام رسان آیفون (iPhone Messages)

در حال حاضر کاربران آیفون باید از روش‌های سنتی نظیر ارسال مجدد پیام به همراه علامت * برای اصلاح مشکلات پیام‌های ارسال شده استفاده کنند. در اسناد منتشر شده به همراه این پتنت، کمی سخت است که بتوان تکنولوژی به کار رفته از سوی اپل را تشخیص داد، اما به نظر می‌رسد که علاوه بر کیبورد لمسی، یک روش جدید برای تعامل با نرم افزار پیام رسان آیفون در دستور کار قرار دارد.

به تازگی پتنتی منتشر شده بود که نشان می‌داد احتمالا قلم استایلوس اپل در آینده بر روی تمام دیوایس‌های این کمپانی قابل استفاده خواهد بود و احتمالا این روش جدید تعامل می‌تواند مربوط به پشتیبانی از اپل پنسل در آیفون باشد. هچنین به نظر می‌رسد که اپل به دنبال طراحی یک متود جدید برای ایجاد پیام‌هایی است با گذشت زمان یا فاکتورهای دیگ، شکل‌شان تغییر کند تا اثرگذاری آنها بیشتر شود.

اپل اکوسیستم مشابه ویچت را در نرم افزار پیام رسان آیفون ایجاد می‌کند

در بخش دوم این پتنت مدارکی وجود دارد مبنی بر این که اپل به دنبال روشی برای اجرای اپلیکیشن ‌ها از داخل نرم افزار پیام رسان آیفون بدون نیاز به ترک این برنامه است. اهالی کوپرتینو در حال حاضر تنها اجازه می‌دهند که کاربران از سرویس اپل پی بدون ترک کردن نرم افزار Messages استفاده کنند. اما مشابه اپلیکیشن وی چت، اپل به دنبال این است که یک اکوسیستم کامل را در پلتفرم پیام رسانی خود ایجاد کند.

در نسخه‌ی جدید ویچت، کاربران می‌توانند از برنامه‌های جانبی تحت عنوان Mini-Programs برای خرید بلیط یا انجام بازی بدون نیاز به ترک کردن نرم افزار استفاده کنند و به نظر می‌رسد که این موضوع اپل را به تکاپو انداخته است؛ به خصوص با توجه به این که عرضه این آپدیت جدید ویچت برای آی او اس به تعویق افتاده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. به جرات میتونم بگم که ایفون یکی از بهترین و سخت افزار اش یکی از قویی ترین هاست
  حالا این سایز ویژگی هاش یه طرف

 2. بازم دارم میگم ای او اس بهترین و قویی ترین
  گوشی هست

 3. کاش همه ی گوشیا این قابلیت و اضافه کنن

 4. خیلی آپشن خوبیه والا دمش گرم

 5. خیلی کاربردی هست امیدوارم سایر گوشی های اندروید هم از قابلیت استفاده کنند و خیلی زود این قابلیت را به گوشی هاشون اضافه بکنن

 6. ایول واقعا دم شون گرم
  هر روز بهتر از روز دیگه