ابتلای مجدد به ویروس کرونا

ابتلای مجدد به ویروس کرونا غیر ممکن است

طبق ادعای جدید محققان کره جنوبی بیماران بهبود یافته از کروناویروس بار دیگر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا نخواهند شد و ابتلای مجدد به ویروس کرونا غیر ممکن است.

محققان و دانشمندان زیادی در سراسر جهان به دنبال شناخت هرچه بهتر ویروس کرونا هستند و در این بین به یافته‌های جدیدی نیز دست پیدا می‌کنند. در همین راستا گروهی از محققان علوم پزشکی کره جنوبی در بررسی‌های جدید خود دریافتند فردی که پس از ابتلا به کرونا بهبود پیدا کرده باشد، بار دیگر به آن مبتلا نخواهد شد. این محققان تاکید دارند گزارش مبتلا شدن مجدد بیماران بهبود یافته به دلیل نادرست بودن آزمایش‌ها بوده است.

ابتلای مجدد به ویروس کرونا غیر ممکن است

بررسی جدید متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در کره جنوبی نشان می‌دهد فعال شدن مجدد ویروس کرونا در بدن انسان غیر ممکن است. این در حالی است که اخیرا اعلام شده بود ۲۷۷ بیمار در کره جنوبی همانند تعدادی از بیماران در چین و ژاپن مجددا به کروناویروس مبتلا شدند که نگرانی‌هایی را مبنی بر جهش این ویروس مطرح کرده بود، اما این محققان تاکید دارند بیماران بهبود یافته که مجددا به این ویروس مبتلا شدند به دلیل نادرست بودن آزمایش‌ها بوده است.

همچنین تجزیه و تحلیلی ژنتیکی کروناویروس از تغییرات مهم این ویروس حکایت ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند این ویروس را از دید سیستم ایمنی بدن مخفی سازد. از این رو محققان کره‌ای با تاکید بر این که فرد بهبود یافته از کرونا مجددا به آن دچار نمی‌شود اعلام می‌کنند اگر اخیرا گزارش‌هایی منتشر شد که برخی از بیماران مجددا به آن مبتلا شدند به این دلیل بود که آزمایش‌هایی که انجام شد نتوانست ویروس زنده را از مدل مرده تشخیص دهد.

طبق اعلام متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها کره جنوبی بر خلاف ویروس‌هایی چون آبله مرغان و اچ آی وی که در هسته سلول‌های بدن جای می‌گیرند و برای چندین سال پنهان می‌شوند، کروناویروس در بیرون از هسته سلول فرد بیمار قرار گرفته و در همان مناطق باقی می‌ماند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خداروشکر
    پس مثل انفلانزا نیست

  2. همین موضوع که این ویروس نمیتونه خود اش جهش بده و تغییر یده
    نعمتی هست و خدا رو باید شکر کرد