بازی Predator: Hunting Grounds

بازی Predator: Hunting Grounds و ۱۵ نکته برای تازه واردها

بازی Predator: Hunting Grounds – غارتگر: هانتینگ گراندز در ظاهر ساده است اما به دلیل تلفیق ژانرهای مختلف، در باطن پیچیدگی‌های خاصی دارد. در این مقاله، به شما کمک خواهیم کرد تا تجربه بهتری از این بازی داشته باشید.

چه در نقش شکار بازی کنید و چه در نقش شکارچی، بازی Predator: Hunting Grounds چالش‌های خودش را دارد و مدتی طول می‌کشد تا در آن حرفه‌ای شوید. این مطلب می‌تواند شما را در مسیر بهتر شدن، یاری دهد.

بازی Predator: Hunting Grounds، یک اثر شوتر آنلاین است که ماجراهای آن در یک محیط جنگلی رخ می‌دهد. کلیت بازی، شباهت زیادی به عناوینی همچون رزیدنت اویل رزیستنس (Resident Evil Resistance) و دد بای دی‌لایت (Dead by Daylight) دارد، یعنی مسابقات به صورت چهار در برابر یک برگزار می‌شوند. در این اثر جدید استودیوی ایل‌فونیک (IllFonic) شما می‌توانید در نقش یکی از چهار عضو بازمانده بازی کرده و برای بقا تلاش کنید یا نقش غارتگر را بر عهده گرفته و به شکار این چهار سرباز بپردازید.

بازی Predator: Hunting Grounds و ۱۵ نکته برای تازه واردها

– استتار با گِل و لای

بازی Predator: Hunting Grounds

همان طور که احتمالا می‌دانید، شخصیت غارتگر دارای دید حرارتی (Thermal Vision) است و به همین دلیل، اگر شما را تحت نظر داشته باشد، هر حرکت شما را به خوبی می‌بیند و در واقع راه‌های زیادی برای پنهان شدن از دست او نخواهید داشت.

خوشبختانه یک راه مناسب برای شما پیشنهاد داریم، راهی که اگر نسخه اصلی فیلم غارتگر با بازی آرنولد را تماشا کرده باشید، با آن به خوبی آشنا هستید. اگر به زمین نگاه کنید و دکمه مناسب را فشار دهید، شخصیت شما گل و لای را به بدنش می‌مالد و این گونه می‌توانید از چشم غارتگر پنهان بمانید. البته فراموش نکنید تا وقتی که کامل خود را با گل نپوشانده‌اید، او می‌تواند شما را ببینید و البته این گل برای همیشه بر روی شما باقی نمی‌ماند، در نتیجه، هر از گاهی، گل و لای تازه به خود بمالید.

اگر می‌خواهید به بقا ادامه دهید، باید تا حد ممکن از چشم غارتگر دور بمانید و گل و لای، یکی از بهترین راه‌ها برای پنهان ماندن از دست او است.

– به صدای درخت‌ها گوش کنید

بازی Predator: Hunting Grounds

بر خلاف سربازان، غارتگر ابزار پیشرفته زیادی برای پنهان ماندن، در دست دارد. سرعت، چابکی و حضور در ارتفاعات بالا، باعث می‌شود تا نتوانید او را به راحتی پیدا کرده یا مورد هدف قرار دهید. حتی این‌ها را کنار بگذاریم، فراموش نکنید که او می‌تواند نامرئی شود! خوشبختانه حتی چنین موجود باهوشی هم علائم و آثار خاصی بر جای می‌گذارد. هنگامی که غارتگر در بالای درختان و در واقع بالای سر شما حرکت می‌کند، ممکن است سر و صدا کند و حتی باعث ریزش برگ‌ها و شاخه‌ها شود. اگر با چنین چیزی رو به رو شدید، سریعا از آنجا دور شوید و اطراف را با دقت تحت نظر بگیرید.

– حواستان به رادار باشد

بازی Predator: Hunting Grounds

در بازی Predator: Hunting Grounds یک رادار در اختیار دارید و اگر از آن درست استفاده کنید، شانس بقای شما بالا می‌رود. با استفاده از رادار می‌توانید محل دقیق هم تیمی‌ها، دشمنان و ماموریت‌ها را پیدا کنید. جدا از این بدیهیات، شما می‌توانید عناصر کارآمدی که در محیط وجود دارد را نیز پیدا کنید، همانند بسته سلامتی و جعبه مهمات. همچنین با رادار می‌توانید به پول رایج درون بازی دست پیدا کنید و بواسطه آن، تجهیزات جدید بخرید.

– از ویژگی اسپات (Spot) استفاده کنید

بازی Predator: Hunting Grounds

اینکه با چشم غیرمسلح غارتگر را ببینید و بدانید موقعیت او کجاست، چندان آسان نیست؛ آن هم وقتی که تحرک بالایی دارد، در ارتفاع حرکت می‌کند و البته نامرئی می‌شود. به همین دلیل، باید از ویژگی اسپات استفاده کنید، کافی است دکمه مخصوص آن را فشار دهید تا بتوانید برای مدتی کوتاه، غارتگر را مشاهده کنید. هنگامی که این دکمه را می‌فشارید، هم ‌تیمی‌های شما نیز او را مشاهده می‌کنند. این ویژگی در بازی قرار داده شده تا شانسی برای مبارزه با دشمن قدرتمند خود داشته باشید.

– تقلید

بازی Predator: Hunting Grounds

البته وقتی همه این نکته را بدانند، شکار برای غارتگر سخت‌تر خواهد شد اما همیشه احتمال اشتباه وجود دارد، این طور نیست؟ همان طور که بالاتر هم اشاره کردیم، غارتگر دارای تجهیزات و ویژگی‌های زیادی است. یکی از کارهای که او می‌تواند انجام دهد، تقلید صدا است. شما می‌توانید صدای بازیکنان را تقلید کنید و تعدادی دیالوگ بگویید که کاملا مشابه صدای آن‌هاست. این تکنیک می‌تواند باعث فریب خوردن بازماندگان شود. آن‌ها با شنیدن این صداها، ممکن است با خیالی راحت وارد مناطق مختلف شوند و فکر ‌کنند امنیت دارند اما این دقیقا جایی است که کشته خواهند شد!

– در کنار هم تیمی‌ها بمانید

بازی Predator: Hunting Grounds

به عنوان یکی از سربازان بازمانده، کارهای مختلف وجود دارند که انجام آن‌ها شما را به خطر می‌اندازد اما هیچ چیز به اندازه جدا شدن از هم تیمی‌ها خطرناک نیست. وقتی از باقی اعضا جدا باشید، نه قدرت کافی برای مبارزه با غارتگر را خواهید داشت و نه می‌توانید در مقابل حملات او زنده بمانید. همانند دیگر عناوین این سبک، افرادی که به شکل انفرادی بازی می‌کنند و علاقه‌ای به کار گروهی ندارند، شانسی برای پیروزی نخواهند داشت. شما حتی ممکن است در رویارویی با سربازان تحت کنترل هوش مصنوعی (NPC)، آسیب ببینید. پس همیشه در کنار هم تیمی‌ها باشید، یکدیگر را پوشش دهید و وضعیت را اطلاع رسانی کنید.

 – از حواس پرتی‌ها استفاده کنید

بازی Predator: Hunting Grounds

وقتی در نقش غارتگر بازی می‌کنید، می‌توانید درگیری‌ها و ماموریت‌های سربازان بازمانده را به نفع خود به اتمام برسانید. چهار سرباز رو به روی شما، ماموریت‌هایی دارند که باید انجام دهند، این بدین معناست که تمرکز اصلی آن‌ها بر روی شما نخواهد بود. هنگامی که آن‌ها در حال دست و پنجه نرم کردن با سربازان تحت کنترل هوش مصنوعی هستند یا یک ماموریت را تکمیل می‌کنند، بهترین موقعیت برای شما است تا به آن‌ها ضربه بزنید. پس از حواس پرتی‌های بازماندگان، به نفع خود استفاده کنید. در بخش‌های ابتدایی، تا حد ممکن خودتان را نمایان نکنید و به آنالیز بازماندگان بپردازید.

– موقعیت خود را تغییر ندهید

بازی Predator: Hunting Grounds

در ادامه نکته قبلی، شما در نقش غارتگر می‌توانید بعضی از ماموریت‌های سربازان را در راستای نقشه‌های خود استفاده کنید، به شرط اینکه عجول نباشید و سریعا تغییر موقعیت ندهید. برای مثال، در بعضی از ماموریت‌ها همانند هک یا آپلود فایل‌ها، سربازی که این کار را انجام می‌دهد، باید تا اتمام آن، در محل باقی بماند. احتمالا هم تیمی‌های او نیز در همان حوالی حضور دارند تا از او محافظت کنند اما همیشه یک اتفاق می‌تواند حواس آن‌ها را پرت کند. موقعیت خود را عوض نکنید، همان جا منتظر بمانید و در بسیاری از موارد، می‌توانید آن سرباز را از بین ببرید.

– حواستان به انرژی باشد

در نقش غارتگر، همه قدرت‌های شما به یک بار انرژی وابسته است. هر چه قدر که از ویژگی‌های خود همانند دید حرارتی و غیره بیشتر استفاده کنید، این انرژی سریع‌تر تخلیه می‌شود. اگر قصد شکست دادن چهار بازمانده را دارید، باید از تجهیزات خود در مواقع مناسب و به شکلی درست استفاده کنید. پس همیشه بار انرژی خود را مدیریت کرده و قدرت‌های خود را بیهوده، هدر ندهید.

 – تا آخرین لحظه، آن‌ها را شکار کنید

بازی Predator: Hunting Grounds

در نقش سربازان، هدف شما بقا است و اینکه بتوانید با موفقیت از نقشه خارج شوید اما در نقش غارتگر، شما تنها یک هدف دارید: کشتن آن چهار نفر.

کافی است این چهار سرباز را نابود کنید تا پیروز بازی شوید. اگر احیانا در این زمینه موفق نبودید و به شکست نزدیک شدید، این فرصت را دارید که خودتان را منفجر کنید. هر سربازی که در شعاع این انفجار قرار داشته باشد، از بین خواهد رفت. این ویژگی، آخرین تقلای شما برای شکار خواهد بود و شاید به نتیجه نرسد اما این احتمال وجود دارد که شکست شما را تبدیل به پیروزی کند، آن هم دقیقا در زمانی که کشته شده‌اید و دشمن حتی فکرش را هم نمی‌کند.

 – نمی‌توانید به دوستانتان آسیب بزنید

با توجه به ذات اثر، سربازان مدت زمان زیادی از بازی را در حال شلیک به جاهای مختلف هستند و حتی نمی‌دانند که آیا غارتگر دقیقا آن هست یا خیر. بدیهی است که در این میان، ممکن است تیرهای شما به هم تیمی‌ها اصابت کند. خوشبختانه سازندگان این ویژگی را بسته‌اند و شما نمی‌توانید به دوستان خود آسیبی وارد کنید. پس نگران این مسئله نباشید و به راحتی، به شلیک کردن ادامه دهید.

 – پرک‌ (Perks) مناسب برای خود انتخاب کنید.

در بازی Predator: Hunting Grounds شما توانایی سفارشی سازی شخصیت‌ها را دارید و برای آن‌ها می‌توانید سه پرک مختلف نیز انتخاب کنید. گزینش درست این پرک‌ها، می‌تواند شانس پیروزی شما را بالا ببرد. پرک‌هایی را انتخاب کنید که با سبک بازی شما هماهنگ است یا به سراغ پرک‌هایی بروید که تقریبا همه با آن‌ها آشنایی دارند، همانند افزایش میزان سلامتی یا افزایش مهمات. پرک‌های دیگر برای موقعیت‌های خاص مناسب هستند، پس آن‌ها را با هوشمندی انتخاب کنید.

 – همیشه شلیک کنید

بازی Predator: Hunting Grounds

در این بازی، هر کاری که انجام می‌دهید، از تکمیل ماموریت‌ها تا شلیک به دشمن، برای شما امتیاز (xp) به همراه دارد و با استفاده از این امتیازات می‌توانید شخصیت خود را ارتقا داده و تجهیزات جدید باز کنید. پس هرگز از مبارزات فراری نباشید و تا می‌توانید به دشمنان شلیک کنید چرا که از این مسئله، دچار ضرر و زیان نخواهید شد.

– پناه گرفتن مهم است

وقتی که پناه می‌گیرید، تیرهای غارتگر و هوش مصنوعی از پشت درخت یا دیوار عبور نمی‌کنند. این مسئله می‌تواند به بقای شما کمک شایانی کند. پس پناه گرفتن را همیشه در اولویت قرار دهید و هر گاه جایی برای پنهان شدن در نزدیکی شما وجود دارد، زمان را تلف نکنید.

 – به هلیکوپتر برسید

بازی Predator: Hunting Grounds

گاهی اوقات در نقش غارتگر، اوضاع مطابق نقشه‌های شما پیش نمی‌رود و اینجا است که باید با نقشه تازه‌ای به شکار سربازان بروید. منتظر ماندن برای آن‌ها در نقطه خروج، می‌تواند راه مناسبی برای کشتار باشد. سربازان که مسیر سختی را طی کرده‌اند، حالا تقریبا مطمئن هستند که به خط پایان رسیده‌اند و در این میان، سربازان تحت هدایت هوش مصنوعی، به آن‌ها هجوم آورده‌اند. از این شلوغی و حساسیت استفاده کرده و آخرین حمله خود را بر روی آن‌ها پیاده‌سازی کنید. فراموش نشود که این آخرین فرصت شما برای شکار است.

بازی Predator: Hunting Grounds هم‌اکنون بر روی کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نسخه پی سی بازی را از فروشگاه اپیک گیمز خریداری نمایید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. یکی از بهترین بازی های حال ممکنه
    با اختلاف

  2. گرافیک این بازی فوق العا‌است