قیمت محصولات مدیران خودرو

افزایش ۴۷ میلیونی قیمت محصولات مدیران خودرو طی یک ماه!

قیمت محصولات مدیران خودرو طی ۱ ماه گذشته به طور متوسط بین ۱۹ تا ۴۷ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است، اما دلیل این افزایش قیمت چیست؟

مدیران خودرو به عنوان نماینده رسمی محصولات چینی چری و ام وی ام در ایران در اواخر فروردین ۹۹ برای محصولات خود قیمت جدیدی را اعلام کرد، اما یک هفته پس از آن مجددا قیمت خودروهای خود را برای اردیبهشت ۹۹ افزایش داد. طبق قیمتی که مدیران خودرو در فروردین ۹۹ اعلام کرد، قیمت محصولات این شرکت نسبت به اسفند ۹۸ حدود ۴۳۶ هزار تومان افزایش پیدا کرد که مدیران خودرو دلیل این افزایش قیمت را نرخ بیمه اعلام کرده بود، اما اکنون طبق قیمتی که در اردیبهشت ماه سال جاری منتشر شده است، شاهد افزایش قیمت بسیار چشمگیری برای خودروهای تولیدی مدیران خودرو هستیم.

اقتصاد بسیاری از کشورها از جمله ایران به دلیل بحران کرونا با آسیب‌های شدیدی مواجه شد، اما در این بین برخی از شرکت‌ها فقط به دنبال سود خود هستند و با وجود این که در سال گذشته نیز پرونده‌های متعددی برای این شرکت‌ها تشکیل شد، اما روند افزایشی قیمت‌های محصولات آنها ادامه دارد.

افزایش قیمت محصولات مدیران خودرو

از افزایش قیمت مدیران خودرو در گروه محصولات ام وی ام می‌توانیم با استناد به لیست قیمت جدیدی که در اردیبهشت منتشر شده بگوییم قیمت ام وی ام ایکس ۵۵ اتوماتیک تیپ اکسلنت اسپرت ۴۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام شد، در حالی که قیمت این خودرو در فروردین حدود ۳۹۴ میلیون و ۱۶۳ هزار تومان بود؛ به بیانی دیگر قیمت این خوردو طی یک ماه حدود ۳۹ میلیون و ۴۷۳ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

همچنین قیمت خودرو ام وی ام ایکس ۳۳ اتوماتیک اسپرت نیز ۳۳ میلیون و ۹۳۷ هزار تومان، قیمت ام وی ام ایکس ۲۲ اتوماتیک اسپرت ۲۹ میلیون و ۳۷ هزار تومان و قیمت ام وی ام ۳۱۵ اس دنده‌ای اکسلنت اسپرت ۱۹ میلیون و ۷۳۷ هزار تومان طی فقط ۱ ماه افزایش پیدا کرده است.

افزایش قیمت مدیران خودرو در گروه محصولات چری به این شکل است که خودرو چری تیگو ۷ بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد. طبق لیست قیمتی اعلام شده، این خودرو ظرف مدت ۱ ماه حدود ۴۷ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان افزایش قیمت داشته و قیمت آن از ۴۷۳ میلیون و ۴۶۳ هزار تومان فروردین ماه به ۵۲۰ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان در اردیبهشت ۹۹ رسیده است. همچنین چری آریزو ۶ نیز ۴۱ میلیون و ۱۳۷ هزار تومان، چری تیگو ۵ حدود ۳۵ میلیون و ۹۳۷ هزار تومان و آریزو ۵ دنده‌ای حدود ۲۸ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کردند.

مدیران خودرو دلیل افزایش قیمت را شرح داد

شرکت مدیران خودرو در خصوص دلایل افزایش زیاد قیمت محصولات خود بیان کرد:

آخرین قیمت ارز خریداری شده ۱۳ هزار تومان بوده که در حال حاضر به ۱۴ هزار تومان افزایش یافته است؛ علاوه بر این ارز نیمایی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بوده و حالا نرخ آن ۱۴ هزار تومان است، در حالی که قسمت عمده‌ای از ارز مورد نیاز برای واردات هم از ارز آزاد تامین می‌شود. ضمن این که هزینه‌های جاری نیز افزایش پیدا کرده و هزینه‌های سربار با افزایش قیمت‌ها شدیدا زیاد شده است. از آنجایی که واردات خودرو باید با قیمت‌های جدید ارز و قسمتی هم با ارز آزاد انجام شود، از این رو به ناچار  قیمت محصولات را افزایش دادیم تا فعالیت ما ادامه پیدا کند.

گفته می‌شود هزینه تمام محصولات فعلی این شرکت با همان ارزهای گذشته و ارزی که از ماه گذشته تامین شده محاسبه می‌شود؛ از این رو نباید قیمت ارز جدید که هزار تومان افزایش یافته باعث شود که قیمت خودروها طی یک ماه حدود ۴۷ میلیون تومان افزایش پیدا کند. مسئولان مدیران خودرو در این رابطه عنوان کردند:

 با ارز ۱۳ هزار تومانی خودرو آورده‌ایم اما باید با ارز ۱۴ هزار تومانی مجددا وارد کنیم!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. خب باید خودرو رو با ارز دولتی وارد کنند اینجوری قیمت ها خیلی میاد پایین اگه اینجوری بشه عالیه

  2. خوب وقتی پراید و میکنن صد میلیون
    خوب معلومه این ماشین های خارجی چندین برابر میشه

  3. کسی که ماشین ندارع دیگه نمیتونه بخره تامام

  4. شرکت وارد کننده حق داره
    اما
    تا کی باید مردم تاوان بدند؟