فروش هواوی

فروش هواوی در نخستین فصل مالی پس از شیوع کرونا با رشد همراه بود

در شرایطی که شیوع ویروس کرونا روی صنعت موبایل تاثیر گذاشته است، فروش هواوی در نخستین فصل مالی پس از شیوع این بیماری با رشد همراه بود.

شیوع ویروس کرونا روی اکثر حوزه‌ها مانند اقتصاد، ارتباطات، گردشگری و… تاثیر منفی گذاشته و صنعت گوشی های هوشمند نیز از این قاعده مستثنا نیست. کاهش تقاضا برای خرید گوشی هوشمند باعث کاهش فروش اکثر شرکت‌های سازنده در فصل اول سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل شده است. اما در این میان هواوی موفق شده رشد فروش داشته باشد.

رشد فروش هواوی در بحران کرونا

موسسه Counterpoint همکاری گسترده‌ای با بیش از ۳۰۰ برند جهانی دارد و یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه تحلیل بازار و بررسی شرایط برندها محسوب می‌شود.

بر اساس تحقیقات منتشر شده این موسسه فروش گوشی های هوشمند ساخت کشور چین سقوط بی سابقه‌ ۲۲ درصدی را در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس Covid-19 تجربه کرده است. آن هم در شرایطی که بسیاری از برندها مانند اپل و شیائومی تعداد قابل توجه‌ای از فروشگاه‌هایشان را تعطیل کردند و وضعیت بحرانی برای تامین گوشی های هوشمند در چین شده ایجاد شده است.

در این وضعیت هواوی موفق شده در بازه ۳ ماهه ۶درصد رشد فروش داشته باشد تا فروش این برند به عدد ۲۸.۷ میلیون گوشی هوشمند برسد. این میزان فروش از مجموع فروش برندهای دوم و سوم این رده‌بندی یعنی ویوو (Vivo) و اوپو (Oppo) نیز بیشتر است.

در میان پنج برند برتر، شیائومی با کاهش ۳۵ درصدی بیشترین افت فروش را داشته و در مورد اپل نیز کاهش ۱ درصدی فروش تخمین زده می‌شود که بیشتر بر اساس میزان فروش گوشی‌های موجود برآورد شده است. در حالی که سایر شرکت‌ها با افت دو رقمی افت فروش مواجه شده‌اند.

شیوع گسترده ویروس کرونا تاثیر غیر قابل انکاری بر بازار گوشی هوشمند داشته و تهیه اجزا و قطعات گوشی را برای تولید نیز سخت کرده، این شرایط باعث بلاتکلیفی در بسیاری از بخش‌های این صنعت عظیم شده است.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. طرفدارای هواوی روز به روز دارن بیشتر از سامسونگ میشن