پروژه K132 , نخستین خودرو ایرانی

پروژه K132 به عنوان نخستین خودرو کاملا ایرانی در بهمن ۹۹ تولید می‌شود

پروژه K132 ، نخستین خودرو کاملا ایرانی در بهمن ۹۹ توسط ایران خودرو به تولید می‌رسد. در ادامه مشخصات این خودرو داخلی را بررسی می‌کنیم.

پروژه K132 یکی از پروژه‌های صنعت خودروسازی ایران در راستای نهضت ساخت داخل و اهداف توسعه‌ای ایران خودرو محسوب می‌شود که توسط دانش طراحان و مهندسانی داخلی به سرانجام رسیده است. شرکت ایران خودرو نخستین خودرو کاملا ایرانی را با ۹۲.۵ درصد ساخت داخل و مشارکت قطعه‌سازان برتر و شرکت‌های دانش بنیان به زودی در بهمن ۹۹ به تولید خواهد رساند.

مشخصات پروژه K132 

شرکت ایران خودرو پروژه K132 را به همراه دو پیشرانه و دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک تولید و به بازار عرضه خواهد کرد که در مرحله نخست این سدان با موتور EC5 و گیربکس دستی روانه بازار خواهد شد. در گام بعدی ایران خودرو قصد دارد نخستین خودرو ایرانی را به همراه موتور EF7 توربوشارژ پلاس و گیربکس اتوماتیک تولید کند.

محصول جدید ایران خودرو از استاندارد آلایندگی یورو ۵ بهره می‌برد و مصرف سوخت ترکیبی آن در نوع گیربکس دستی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۶.۷ لیتر خواهد بود. این خودرو از لحاظ امکاناتی رفاهی و ایمنی نیز در سطح خوبی قرار دارد. از امکانات مدل دنده دستی آن می‌توان به سیستم تهویه برقی، سیستم کروز کنترل، کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین، ترمزهای جلو و عقب دیسکی ، ESC ، EBA ، ABS ، HSA، فرمان برقی اشاره کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*