گلکسی اس 20 سامسونگ

نگاهی به امنیت سخت افزاری گوشی گلکسی اس ۲۰ سامسونگ

سامسونگ با ارائه پردازنده امن برای گلکسی اس ۲۰ با حملات سخت افزاری مقابله می‌کند. از این رو قصد داریم امنیت سخت افزاری این پرچمدار سامسونگ را بررسی کنیم.

همه ما همیشه اطلاعاتی ارزشمند، از رمز عبور تا کلیدهای بلاکچین، روی گوشی های هوشمند خودمان ذخیره می‌کنیم. هرچند این روش بسیاری کارها را برای‌مان ساده‌تر می‌کند اما در عین حال گوشی‌مان را به هدفی مهم برای ذهن‌های خرابکار تبدیل می‌کند.

هدف ما این است که کاربری‌مان از فناوری‌ها و نوآوری‌های ما بدون هیچ نگرانی استفاده کنند، به همین دلیل است که دستگاه‌های گلکسی مجهز به پیشرفته‌ترین راهکارهای امنیتی صنعت موبایل برای حفاظت از داده‌های شخصی شما هستند. سامسونگ ناکس در سطح چیپ پردازشگر، همه اطلاعات حساس را تفکیک کرده و در همه حالات، حتی در زمان استفاده از شبکه‌های بی‌سیم عمومی هم با ایجاد یک محیط امن از داده‌های شما حفاظت می‌کند. حتی در صورت ربوده شدن یا دزدیده شدن گوشی هم، خدمات Find My Mobile به شما امکان می‌دهد تا مکان گوشی‌تان را از راه دور پیدا کرده و حتی از اطلاعات روی آن نسخه پشتیبان بگیرید.

امنیت سخت افزاری گلکسی اس ۲۰ سامسونگ

گلکسی اس 20

ما در سری گلکسی اس ۲۰ سامسونگ همچنین به توسعه این توان امنیتی قوی ادامه دادیم. اما قلب این توانمندی یک پردازنده امن است که مهندسی آن به شکلی صورت گرفته که حفاظت از داده شما را حتی در برابر حملات سخت افزاری هم تضمین می‌کند.

امنیت سخت افزاری بالاتر

گلکسی اس 20

دقیقا همانطور که با شاه‌کلید می‌توان از قفل‌های متنوعی گذشت، خرابکاران هم می توانند اجزای دستگاه شما را دستکاری کرده (حمله فیزیکی)، خطای سخت افزاری ایجاد کنند (حملات ایجاد نقص) یا میزان حرارت و تشعشعات الکترومغناطیسی را تحلیل کرده (حمله کانال جانبی) و امنیت دستگاه را نقض کنند. این حملات که به نام حملات سخت افزاری هم مشهور هستند، تنها در صورتی ممکن است که هکر به صورت فیزیکی به دستگاه دسترسی داشته باشد.

گلکسی اس 20

پردازنده امن گلکسی S20 راهکار سامسونگ برای مقابله با این حملات سخت افزاری است. آن قطعه سخت افزاری هم یک چیپ فیزیکی است که فضایی مجزا را برای نگهداری داده‌های محرمانه در دستگاه تامین می‌کند. علاوه بر تفکیک و کدگذاری مداوم داده‌های محرمانه، این چیپ از یک محافظ فیزیکی هم برای حراست در برابر حملات فیزیکی استفاده می‌کند. این قطعه همچنین می‌تواند تغییرات مشکوک دما یا ولتاژ را شناسایی کند و مجهز به الگوریتمی امنیتی است که حملات کانال جانبی را هم ناکام می‌گذارد.

سطح امنیتی بالاتر برای داده‌های شما

گلکسی اس 20

پردازنده امن از انواع داده‌های ارزشمند روی گوشی شما، با شروع از همان صفحه قفل گوشی، حفاظت می‌کند. این پردازنده تضمین می‌کند که پین، الگو یا رمز عبور صفحه قفل شما در برابر هیچگونه حدس و گمانی آسیب‌پذیر نباشد و به این ترتیب ریست کردن شمارشگر خطا که تعداد تلاش‌های ورود ناموفق را می شمارد، برای آنها تقریبا غیرممکن می‌شود.

گلکسی اس 20

علاوه بر صفحه قفل، پردازنده امن می‌تواند کلیدهای خصوصی بلاکچین را هم پردازش کند که شبیه رمزهای عبور بانک‌ها برای دسترسی به کیف‌ پول‌های کدگذاری شده هستند. این بخش حتی از Strongbox Keymaster هم پشتیبانی می‌کند به این معنی که می تواند به صورت سخت افزاری از کلیدهای خصوصی یا داده‌های حساس اپلیکیشن‌های طرف‌های ثالث هم حفاظت کند.

این پردازنده که بخشی از پلتفرم امینت چندلایه ناکس سامسونگ است، نه تنها داده های شما را حفاظت شده نگه می‌دارد بلکه امکان تجربه‌ای امن‌تر و راحت‌تر از گوشی همراه را هم به شما هدیه می‌کند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. این که سخت افزار اش جزو قووییی هاست خود اش یه امتیاز بزرگ محسوب مبشه

  2. سخت افزار قوی داره 😊