رویداد CES 2021

رویداد CES 2021 هفته اول ژانویه و با حضور فیزیکی شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد

طی ماه‌های گذشته همه‌گیری جهانی کرونا موجب لغو رویدادهای زیادی شده است اما گویا قرار است رویداد CES 2021 در هفته اول ژانویه سال آینده میلادی و با حضور فیزیکی شرکت‌کنندگان برگزار شود.

بسیاری از نمایشگاه‌های سالانه، مراسم‌های اهدای جوایز، مسابقات و رویدادهای ورزشی که هر سال به طور مرتب در زمان خاصی برگزار می‌شدند، امسال برای اولین بار به تعویق افتاده و برخی از آنها نیز به طور کامل لغو شدند. با وجود این که گسترش ویروس کرونا در برخی از مناطق جهان نظیر قاره اروپا کندتر شده، اما در برخی از کشورهای دیگر شاهد پیک مجدد ابتلا به بیماری کرونا هستیم. اما صرف نظر از این شرایط نامطمئن، تشکیلات تکنولوژی‌های مربوط به مصرف‌کنندگان (CTA) برنامه‌ریزی برای برگزاری رویداد رویداد CES 2021 با حضور فیزیکی شرکت‌کنندگان را آغاز کرده است.

طبق برنامه‌های فعلی این رویداد قرار است از تاریخ ششم تا نهم ژانویه سال آینده میلادی (17 تا 20 دی ماه ۹۹) برگزار شود. در حال حاضر هیچ‌کس نمی‌داند که همه‌گیری جهانی کرونا چه زمانی به پایان می‌رسد و حتی برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این ویروس تا سال آینده و حتی فراتر از آن نیز فعال خواهد بود. حتی مشخص نیست که چه زمانی واکسن موثر برای مقابله با آن کشف خواهد شد و بنابراین برگزاری رویدادی مانند سی ای اس که هزاران نفر از علاقه‌مندان و کارشناسان دنیای تکنولوژی را از سراسر جهان به لاس وگاس آمریکا (با بیشترین آمار ابتلا به کرونا در حال حاضر) فرا می‌خواند، ‌می‌تواند موجب گسترش ویروس در کشورهای مختلف شود.

CTA رویداد CES 2021 را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌کند

رویداد CES 2021

CTA که برگزارکننده‌ی رسمی نمایشگاه CES محسوب می‌شود، اعلام کرده است که آنها تمام اقدامات و پیش‌بینی‌های لازم برای اطمینان یافتن از سلامت و ایمنی شرکت‌کنندگان را رعایت خواهد کرد. در اولین قدم مسیرهای نمایشگاه به طور مرتب و روزانه ضدعفونی خواهد شد و قسمت‌هایی که توسط کاربران لمس می‌شوند، به حداقل خواهد رسید. این نهاد همچنین اعلام کرده است که راهروها و ورودی‌های قسمت‌های مختلف عریض‌تر خواهند شد و صندلی‌ها با فاصله بیشتری از یکدیگر جایگذاری می‌شود تا زمینه برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی فراهم شود.

همچنین تمام منطقه برگزاری مراسم دارای ایستگاه‌های ضدعفونی خواهد بود و شرکت‌کنندگان نیز حتما باید از ماسک استفاده کنند. تمام افراد در بدو ورود از نظر دمای بدن چک خواهد شد و در قسمت‌های مختلف نیز دسترسی به سرویس‌های سلامتی و درمانی فراهم خواهد بود. البته با وجود تمام این موارد و اگر تمام آنها به بهترین شکل ممکن عملیاتی شوند نیز بسیاری از مردم به طور آگاهانه درباره شرکت در رویداد CES سال آینده تردید خواهند داشت.

زیرا برخی عقیده دارند که مراسم CES در سال گذشته به گسترش ویروس کرونا کمک کرده است و بنابراین شرکت‌کنندگان نمی‌خواهند با تکرار این اشتباه، ریسک ابتلا به بیماری کرونا را قبول کنند. در همین راستا CTA برنامه دارد که دسترسی دیجیتال به محتوای رویداد CES 2021 را افزایش دهد و تعداد برنامه‌های پخش زنده نیز گسترش خواهد یافت. برای آن دسته از کاربران علاقه‌مند که نمی‌توانند در محل رویداد به صورت فیزیکی حضور پیدا کنند، محصولات و تکنولوژی‌های جدید به صورت دیجیتالی نیز نمایش داده خواهند شد.

دلیل برگزاری مراسم سی ای اس 2021 به صورت فیزیکی چیست؟

بنابراین این اقدامات سوال مهمی را به وجود می‌آورد که چرا رویدادی CES 2021 به صورت کاملا آنلاین برگزار نمی‌شود؟ به هر حال با توجه به تشدید قوانین سخت‌گیرانه و فاصله‌گذاری اجتماعی، همین حالا هم CTA مجبور خواهد شد که تعداد شرکت‌کنندگان را به طرز چشمگیری کاهش دهد. بنابراین هدف برگزاری مراسم با حضور مردم چیست؟ در واقع دلیل اصلی برگزاری مراسم به صورت فیزیکی، به ضرر و زیان و تبعات مالی آن برمی‌گردد.

زیان مالی لغو شدن رویداد کنگره جهانی موبایل (MWC 2020) بسیار چشمگیر بود و این موضوع در مورد رویداد CES نیز صدق می‌کند. البته این احتمال وجود دارد که CTA در حال حاضر در حال بررسی وضعیت موجود باشد و ممکن است با بدتر شدن اوضاع کرونا در جهان، در لحظات پایانی شاهد لغو شدن مراسم باشیم و رویداد سی ای اس 2021 نیز به صورت کاملا آنلاین برگزار شود.

برای آن دسته از کاربرانی که تصور می‌کنند اقدام CTA برای حتی فکر کردن به برگزاری این رویداد به صورت فیزیکی کاملا خودخواهانه است نیز باید اشاره کنیم که برگزاری این رویداد به صورت فیزیکی می‌تواند منجر به هم‌افزایی و گردهمایی رویکردهای خلاقانه از شرکت‌های پیشروی دنیای فناوری بشود تا با معرفی تکنولوژی‌های جدید، وضعیت کنونی جهان و مشکلاتی که در زمان پاندمی کرونا برای بشر ایجاد شده است را بر طرف کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*