قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی جهان

هانیول از ساخت قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی جهان خبر داد

شرکت هانیول از ساخت قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی جهان خبر داد که نسبت به جایگزین آینده خود دو برابر قدرتمندتر است. در ادامه با این رایانه کوانتومی آشنا می‌شویم.

شرکت هانیول (Honeywell) به تازگی مدعی شد توانسته قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی جهان را بسازد که نسبت به رایانه کوانتومی جایگزین آینده خود دو برابر قدرتمندتر بوده و با داشتن حجم ۶۴ کوانتوم یک رکورد فوق‌العاده را به ثبت رسانده است. این رایانه کوانتومی شرکت هانیول قادر است با قدرت خارق‌العاده خود بسیاری از مشکلاتی که در صنایع مختلف وجود دارد را برطرف سازد.

جزئیاتی از قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی جهان

تونی اوتلی، مدیرعامل بخش کوانتومی هانیول در خصوص این رایانه کوانتومی عنوان کرد برخورداری از باکیفیت‌ترین کیوبیت‌ها با کمترین میزان خطا باعث شده است تا این کامپیوتر کوانتومی به قدرت فوق‌العاده‌ای دست پیدا کند. در واقع این رایانه از ترکیبی از کیوبیت‌های برابر، کاملا متصل و با کنترل دقیق بهره می‌برد. شرکت هانیول پیش از ساخت این رایانه، استفاده از باکیفیت‌ترین کیوبیت‌ها را در اولویت خود قرار داد و برای تحقق اهداف خود خطاهایی که در سیستم‌های موجود در کیوبیت را کاهش داد و سرانجام به افزایش کیوبیت‌ها اقدام کرد.

به دلیل همکاری شرکت هانیول با Azure Quantum مایکروسافت، بسیاری از سازمان‌ها به کمک رابط این شرکت می‌توانند به صورت مستقیم به کامپیوتر کوانتومی هانیول دسترسی پیدا کنند. همچنین دسترسی آنها از طریق پرتال مایکروسافت نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*