قیمت موبایل

قیمت موبایل با صعود دلار چقدر افزایش پیدا کرد؟

اخیرا نرخ ارز در ایران به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد و به بیش از ۲۰ هزار تومان رسید، اما قیمت موبایل تحت تاثیر دلار به چه میزان افزایش یافت؟

در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت دلار در بازار آزاد بوده‌ایم که با شکستن رکورد سال ۹۷ به قیمت فراتر از ۲۰ هزار تومان رسید. بازار موبایل کشور نیز تحت تاثیر دلار بوده و به همین دلیل شاهد رشد قیمت‌ها در این بازار بودیم. طی بررسی‌های میدانی، فروشندگان گوشی اعلام کردند قیمت موبایل طی هفته اخیرا به طور متوسط حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است. حتی قیمت برخی از تلفن های همراه نسبت به ابتدای اردیبهشت ماه حدود ۵۰ درصد رشد یافته است.

جزئیات افزایش قیمت موبایل طبق رشد دلار

فروشندگان تلفن همراه در پاسخ به این سوال که قیمت گوشی های موبایل پس از عید به چه میزان تغییر پیدا کرده است عنوان کردند به صورت متوسط قیمت گوشی در بازار بعد از عید حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد گران‌تر شده است. در همین رابطه یکی از فروشندگان عنوان کرد قیمت یک موبایل ۵ میلیون تومانی پس از عید حدود ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافت و اکنون با افزایش نرخ ارز مجددا به قیمت آن حدود ۱ میلیون تومان اضافه شده است.

یکی دیگر از فروشندگان عنوان کرد قیمت یک دستگاه گوشی ۳ میلیون تومانی پس از عید به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته و اکنون نیز قیمت آن به مرز ۵ میلیون تومان رسیده است. بررسی‌ها نشان می‌هد شرکت‌ها نیز قیمت گوشی را طبق قیمت روز دلار روانه بازار می‌کنند. طبق اعلام یکی از فروشندگان، طی روزهای اخیر قیمت ارازن‌ترین گوش هوشمند با امکانات معمولی به حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. بزار هی بره بالا کی بخره؟

  2. وقتی ایفون ۱۱ پرو مکس برای اولین بار وارد کشور شد ، قیمتش حدود ۱۸ میلیون بود ، که تا ۱۵ میلیون هم پایین اومد ، الان ۲۸ میلیون تومن !