با Le Mansory آشنا شوید؛ نسخه‌ی سفارشی فورد GT با ۷۰۰ اسب بخار

شرکت منصوری به مناسبت سالگرد تاسیس خود اقدام به رونمایی از Le Mansory ، نسخه‌ی سفارشی فورد جی‌تی ۵۰۰ هزار دلاری، کرده است.

فورد جی‌تی نسخه‌ی Liquid Carbon دارای موتور V6 اکوبوست مجهز به توربو شارژر دوقلو است که ۶۶۰ اسب بخار نیرو را برای خودرو فراهم می‌کند. این مقدار ۱۳ اسب بخار بیشتر از نسخه‌ی استاندارد فورد جی‌تی محسوب می‌شود. اما شرکت پر آوازه‌ی منصوری به مناسب ۳۰ سالگی خود، از نسخه‌ی سفارشی این خودرو با نام Le Mansory رونمایی کرده است که موتور ۳.۵ لیتری تقویت شده‌ی آن قادر به تولید ۷۰۰ اسب بخار نیرو و گشتاور ۶۱۹ پوند-فیت است که مقادیر گفته شده به ترتیب ۵۳ و ۶۹ واحد بیشتر از نسخه‌ی معمولی فورد جی‌تی محسوب می‌شود.

Le mansory فورد جی تی

منصوری هنوز ارقام رسمی مرتبط با عملکرد خودروی Le Mansory را منتشر نکرده است اما حداکثر سرعت آن ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت (۲۲۰ مایل بر ساعت) اعلام شده است که حدود ۶ کیلومتر بر ساعت (۴ مایل) بیشتر از نسخه‌ی استاندارد محسوب می‌شود. همچنین این خودرو از رینگ‌های سبک‌تر آلومینیومی بهره می‌برد که به تایرهای SportContact 6 ساخت شرکت کانتینتال – Continental مجهز شده است.

Le mansory فورد جی تی

بدون شک هیچ یک از محصولات سفارشی شرکت منصوری بدون فیبر کربن معنایی پیدا نمی‌کند و این مسئله برای Le Mansory نیز صادق است. پنل‌های فیبر کربن متعددی در بدنه مورد استفاده قرار گرفته است که تراکم بیشتری در اطراف چراغ‌های جلو دارند. علاوه بر پنل‌ها، خود بدنه نیز از فیبر کربن ساخته شده است که به کاهش وزن خودرو، کمک بسیاری می‌کند. چراغ های جلو نیز از کیت LED مخصوصی بهره می‌برند که چهار سری المان روشنایی مجزا دارد. همچنین سایر ویژگی‌های یک خودروی اسپورت مانند اسکوپ‌های دوگانه روی سقف، خروجی اگزوز سه‌گانه، رکاب کناری تهاجمی و بال عقب بزرگ در این محصول سفارشی دیده می‌شود.

Le mansory فورد جی تی

اما در داخل اتاق خودرو شاهد استفاده از المان‌های طراحی همیشگی منصوری امضای آبی و چرم آلکانترا هستیم. لوگوی برند منصوری در کنار طراحی‌های آبی رنگ به دفعات زیاد در اتاق خودرو و موتور آن، مورد استفاده قرار گرفته است. اما در نهایت خبر بد برای علاقه‌مندان به دنیای خودرو این است که منصوری تنها قصد تولید سه دستگاه از Le Mansory را دارد که آن را به یکی از نایاب‌ترین خودروهای سفارشی تبدیل می‌کند. اگرچه هنوز قیمت نهایی دستگاه اعلام نشده است اما با توجه به قیمت ۵۰۰ هزار دلاری نسخه‌ی استاندارد فورد جی‌تی، باید انتظار رقم بسیار بالایی را داشته باشیم.

Le mansory فورد جی تی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه