خودرو ال 90

مدیرعامل سایپا از تولید خودرو ال ۹۰ خبر داد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت تولید داخلی خودرو ال ۹۰ را بر اساس پلتفرم طراحی شده در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت در دستور کار قرار دادیم.

سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا عنوان کرد دانشگاه علم و صنعت برای طراحی خودروی ملی تلاش زیادی داشته و فعالیتی زیادی را برای تولید این خودرو انجام داده است، اما چرا تا به امروز شاهد تولید این خودرو نبوده‌ایم؟ وی افزود دانشگاه علم و صنعت قصد داشت طراحی این خودرو را در سال ۹۵ به پایان رسانده و آن را تولید کند، اما همچنان شرایط تولید موتور و گیربکس آن نامشخص است. در واقع هنگامی که استراتژی تولید خودرو ملی تعیین شد، برای آن روند مناسبی را تدوین نکردند؛ چراکه این طرح از طرف چند دانشگاه پیگیری شده بود و عدم هماهنگی باعث جلوگیری از پیشرفت آن شده است.

جزئیات تولید خودرو ال ۹۰

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه گفته‌های خود عنوان کرد به واسطه توافقی که اخیرا با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و دانشگاه علم و صنعت مذاکرات تخصصی انجام شده است، مقرر گردید تا اگر امکان آن وجود دارد، از پلتفرمی که در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت بر مبنای N90 طراحی شده است استفاده کنیم. سید جواد سلیمانی تاکید کرد از این رو قصد داریم تولید داخلی خودرو ال ۹۰ را در دستور کار قرار دهیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. چرا ال نود؟
    حالا با کدوم موتور؟ TU5؟

  2. هیچی میشه مثل ۴۰۵ ، ماشین منسوخ با کیفیت افتضاح

  3. بابا مدل جدید بزن چیه همش کپی

  4. پشمام چرا اینا فکر حرکت روب جلو نیستن تا کی باید یک ماشین منسوخ شده دست ب دست این کمپانی ها ساخته بشه