اینتل با پردازنده‌های جدید خانواده اتم به جنگ کوالکام می رود

با اینکه کمپانی اینتل خیلی دیر وارد دنیای اسمارت فون های شد و کوالکام نبض این بازار را در دست گرفته ، اما اکنون با آخرین مدل‌های پردازنده‌های خانواده اتم خود، سایه به سایه در حال رقابت با شرکت کوالکام است.

این غول سازنده پردازنده‌های مرکزی در کنگره MWC امسال مدل‌های X3، X5 و X7 این خانواده را معرفی کرد و اعلام داشت که این پردازنده‌ها قابل استفاده در تمامی گوشی‌های ارزان قیمت تا رده بالا هستند.

اینتل برای چیپ X3 خود، گوشی‌های کمتر از ۷۵ دلار را هدف قرار داده است و چیپ های X5 و X7 برای گجت های ۱۱۹ دلاری و گران‌تر ساخته شده‌اند. برای اولین بار، روی چیپست X3 مودم داخلی قرار داده شده است که از شبکه های ۳G و ۴G LTE پشتیبانی می‌کند. در حالی که اینتل در حال جدال برای بدست آوردن بازار در دستگاه‌های اندرویدی است، این پردازنده‌های جدید برتری‌ای نسبت به پردازنده‌های کوالکام دارند؛ و آن پشتیبانی کامل از سیستم عامل ویندوز است. آن‌ها اینتل را به جایگاهی رسانده‌اند که سازندگان را به ساخت دستگاه‌هایی با سیستم عامل ویندوز ترغیب کند که شامل گوشی‌های همراه تا کامپیوترهای دسکتاپ می‌شود.

intel-atom-x3-x5-x7

تمامی پردازنده‌های جدید خانواده اتم با معماری ۶۴ بیت طراحی شده‌اند، اما سری X5 و X7 را می‌توان به عنوان اولین چیپست‌های ۱۴ نانومتری تولید شده توسط اینتل برای گوشی‌های همراه دانست. در واقع این مزیت حاکی از آن است که شما یک پردازنده قدرتمند بسیار کم مصرف خواهید داشت که میزان نگهداری شارژ را افزایش چشمگیری می‌دهد.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*