واکسن کرونا

چین برای تولید انبوه واکسن کرونا کارخانه می‌سازد

چین برای تولید انبوه واکسن کرونا مراحل ساخت کارخانه مجهزی را با بودجه ۶۲ میلیون پوندی در شرق این کشور آغاز کرده است که در ماه مارس سال ۲۰۲۱ به بهره‌برداری می‌رسد.

چین قصد دارد از ماه مارس سال ۲۰۲۱ میلادی تولید انبوه واکسن کروناویروس را آغاز کند و در همین راستا نیز در شرق چین با صرف بودجه‌ای حدود ۵۵۰ میلیون یوآن برابر با ۶۲ میلیون پوند مراحل ساخت یک کارخانه تولید واکسن پیشرفته را شروع کرده است.

جزئیات ساخت کارخانه تولید واکسن کرونا در چین

واکسن کرونا

دولت چین این کارخانه تولیدی را در منطقه تجارت آزاد شهر نینگبو واقع در ایالت ژجیانگ احداث خواهد کرد که مدیریت آن بر عهده شرکت AIM است. چین به دنبال احداث یک مقر تولید واکسن بزرگ‌تر است که با سرمایه‌گذاری ۲۸۳ میلیون پوندی ساخته خواهد شد و این کارخانه بخشی از آن محسوب می‌شود. دولت چین قصد دارد در این طرح واکسن‌های هاری و ژنتیکی را نیز به تولید برساند. فاز اول این پروژه شامل کارخانه تولید واکسن کرونا خواهد بود.

طبق ادعای مقام‌های کنترل بیماری در چین، اولین واکسن کروناویروس چینی در پاییز سال جاری آماده می‌شود. گفتنی است هم‌اکنون چین ۵ واکسن بالقوه ویروس کرونا را توسعه داده است که ۳ واکسن در مرحله دوم آزمایش‌های بالینی قرار دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. چین باید بساره و رایگان در اختیار دنیا قرار بده بااین ویروس میدونی چه ضربه سنگینی به دنیا وارد کرد

  2. خدا کنه هرچی زودتر آماده شه و خدا کنه ایران پول خربد داشته باشه 😔