هک حساب توییتر

هک شدن اکانت توییتر اپل و چهره های سرشناس دنیا

هکرها با نفوذ به حساب توییتری اپل، اقدام به کلاه‌برداری از فالوورها کردند. البته هک شدن اکانت توییتر اپل فقط بخش کوچکی از یک عملیات گسترده‌ بود و همزمان، توییتر تعدادی از افراد سرشناس دنیا نیز هک شد.

پس از هک شدن اکانت توییتر اپل ۴.۶ میلیون فالوور کمپانی یک توییت را با این مضمون مشاهده کردند:

هر مقدار بیت کوین به آدرس زیر بفرستید، ما دو برابر آن را به شما بازمی‌گردانیم.

البته این توییت در فاصله کوتاهی پس از انتشار، حذف شد؛ احتمالا به دلیل آنکه اپل کنترل حساب کاربری خود را دوباره در دست گرفت. اما هکرها به تعدادی از اکانت‌های شخصی مهم و تایید شده نیز نفوذ کردند و توییت مشابهی را  نشر دادند. ظاهرا مبلغی به ارزش ۱۲۰ هزار دلار هم از کاربران فریب خورده، جمع‌آوری کردند.

هک شدن اکانت توییتر اپل

از چهره‌های سرشناس دنیای تکنولوژی که هدف این عملیات هک قرار گرفتند؛ باید از بیل گیتس و ایلان ماسک، بنیان‌گذاران مایکروسافت و تسلا اسم ببریم. در این فهرست بلندبالا نام «جف بزوس» موسس آمازون، «جو بایدن» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین این کشور و «مایکل بلومبرگ» تاجر پرآوازه هم دیده می‌شود.

فعلا چگونگی هک شدن حساب کاربری اپل و این چهره‌های سرشناس به طور دقیق روشن نیست؛ اما توییتر در بیانیه‌ای رسمی، اعلام کرد که از این رخداد امنیتی آگاه شده و در حال انجام تحقیقات لازم است.  پس باید منتظر انتشار اطلاعات تکمیلی در روزهای آینده باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*