نمایشگر 120 هرتزی

تماشا کنید: مقایسه مصرف باتری در نمایشگر 120 هرتزی و 60 هرتزی گوشی

نمایشگرهای 120 هرتزی به یکی از ترندهای گوشی های هوشمند تبدیل شده‌اند. اکنون مصرف باتری در نمایشگر 120 هرتزی و 60 هرتزی را با هم مقایسه می‌کنیم.

امروزه شرکت‌های سازنده گوشی های هوشمند، محصولات خود را به نمایشگرهایی با رفرش ریت (Refresh Rate) یا نرخ تازه‌سازی بالا مجهز می‌کنند. در حال حاضر گوشی های متعددی از برندهای مختلف با نمایشگرهای 120 هرتزی یا 90 هرتزی در بازار موجود است. سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا یکی از گوشی‌هایی است که دارای نمایشگری با نرخ تازه سازی 120 هرتزی است؛ این یعنی در مقایسه با نمایشگرهایی که در هر ثانیه 60 بار رفرش می‌شوند، این نمایشگر در هر ثانیه 120 بار رفرش می‌شود و همه چیز در نمایشگر سریع‌تر و روان‌تر انجام می‌پذیرد.

برخی گوشی‌ها مانند هواوی پی 40 پرو نیز دارای نمایشگری با رفرش ریت 90 هرتزی هستند. اما برخی از سازندگان گوشی های هوشمند در محصولات خود، رفرش ریت بالا را به طور پیش فرض غیر فعال می‌کنند و انتخاب آن را بر عهده کاربر می‌گذارند؛ چرا که گفته می‌شود مصرف باتری در نمایشگرهایی با رفرش ریت بالا بیشتر از نمایشگر 60 هرتزی است. به عنوان مثال، سرعت تخلیه شارژ در نمایشگر 60 هرتزی گلکسی ای 20 اولترا 12 ساعت و 23 دقیقه و در حالت 120 هرتزی 10 ساعت و 2 دقیقه است که نشان می‌دهد شارژ باتری در حالت 120 هرتزی زودتر تمام می‌شود.

اکنون با یک ویدیو در گجت تی وی می‌خواهیم مصرف باتری نمایشگرهای 120 هرتزی و 60 هرتزی را با یکدیگر مقایسه کنیم.

ویدیوی مصرف باتری در نمایشگر 120 هرتزی و 60 هرتزی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوب تنها تفاوت میزان مصرف باتری شون در دو ساعت خلاصه می شود به نظر من ارزش دارد که صفحه نمایش را روی ۱۲۰ هرتز تنظیم کنیم چون رابط کاربری را بسیار سریع تر از گذشته می بینیم و عملکرد سریع تر و روان تری را شاهد هستیم که به خصوص در بازی ها