قیمت واکسن کرونا

قیمت واکسن کرونا به صورت حدودی مشخص شد

قیمت واکسن کرونا ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد به صورت حدودی مشخص شد. این واکسن با نام کووی شیلد (Covishield) توسط یک شرکت هندی به تولید خواهد رسید.

اخیرا دانشگاه آکسفورد از نتایج بسیار امیدوارکننده واکسن ویروس کرونا خبر داد و بررسی‌های بیشتر نشان داده که این واکسن بی خطر بوده و قادر است سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با این ویروس به خوبی ساماندهی کند. در حال حاضر موسسه سروم (Serum) هند که آدار پوناوالا (Adar Poonawalla) سرپرستی آن را بر عهده دارد عنوان کرد به زودی آزمایش‌های این واکسن شروع می‌شود و پس از آن تولید دوزهای بیشتری را به انجام خواهد رساند. گفتنی است شرکت سروم جزو شرکت‌هایی است که به دانشگاه آکسفورد در تولید انبوه واکسن کرونا کمک خواهد کرد.

قیمت واکسن کرونا چقدر خواهد بود؟

طبق گفته‌های پوناوالا حدود ۵۰ درصد از واکسن‌هایی که توسط شرکت سروم به تولید خواهد رسید در کشور هند عرضه می‌شود و ۵۰ درصد دیگر را به سایر کشورها صادر خواهد کرد. وی افزود تعدادی از این واکسن‌های تولیدی به عنوان قسمتی از برنامه‌های واکسیناسیون توسط دولت‌ها خریداری خواهند شد. طبق اعلام سرپرست شرکت هندی سروم، قیمت واکسن کرونا کمتر از ۱۰۰۰ روپیه معادل ۱۳ دلار خواهد بود.

نام واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد مشخص شد

واکسنی که توسط دانشگاه آکسفورد ساخته شده است با نام کووی شیلد (Covishield) در هند به تولید خواهد رسید و قیمت حدودی آن نیز ۱۳ دلار خواهد بود. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تولید این واکسن تا ماه آبان به انجام می‌رسد. همچنین تا پیش از زمان تولید انبوه قرار است این واکسن مجددا روی ۵ هزار نفر در هند مورد آزمایش قرار بگیرد که بسیاری از افراد برای این آزمایش داوطلب شده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. متاسفانه دولت دروغگوى ایران تا الان هم چپ و راست از این رسانه هاى مسخره شون اعلام میکنند که هیچ دارویى یا واکسنى براى کرونا ویروس هنوز ساخته نشده این یعنى که مردم ایران براشون ارزنى مهم نیستند و مفتى هم براشون تره هم خرد نمیکنند.
  “باید گریست”

 2. به هیچ وجه این واکسن رو نمی زنم

  دلیلش هم اینه که سیستم این واکسن با واکسن های معمول قبلی فرق داره و اصلا اسم واکسن روش نمیشه گذاشت

  از کرونا بمیرم بهتره تا چیزی که معلوم نیست چیه رو وارد بدن خودم کنم

  با سپاس

 3. این واکسن چنانچه بخواد بیاد ایران اول بدست مافیای حکومتی میرسه و چندین برابر دلار آزاد به مردم بدبخت میفروشن

 4. والا مفته توروخدا هرچه زودتر برسونید دست مردم 😔

 5. ایران پول خرید همینم‌ نداره

 6. وظیفه دولت هرکشوری هست تهیه و توزیع کنه

  حالا باید ببینیم تو ایران قراره چی بشه هرچند از الان میگن پول نداریم برای البته مردم خودمون