سگ مبتلا به کرونا

اولین سگ مبتلا به کرونا در آمریکا جان خود را از دست داد

مدتی قبل نخستین سگ مبتلا به کرونا در آمریکا شناسایی شد. این حیوان پس از 3 ماه که تحت درمان بود، به تازگی جان خود را از دست داد.

رابرت ماهونی (Robert Mahoney)، صاحب سگی به نام بادی مدتی قبل به کرونا مبتلا شد، وی با مشاهده علائم مشابه کرونا در سگ خود از آن تست کرونا گرفت که در کمال شگفتی تست آن مثبت شد. پس از مثبت شدن تست کرونای این حیوان، دامپزشکان آن را تحت درمان قرار دادند، اما این حیوان با داشتن بیماری سرطان نتوانست به خوبی مراحل درمان را طی کند و سرانجام جان خود را از دست داد.

دلیل مرگ اولین سگ مبتلا به کرونا در آمریکا

پزشکان مطمئن نیستند که آیا این سگ به دلیل ابتلا به بیماری کویید 19 جان خود را از دست داده یا ابتلای آن به بیماری لنفوم باعث فوت آن شده است. در همین راستا دو دامپزشک مستقل با بررسی سوابق پزشکی این سگ اعلام کردند به احتمال زیاد بیماری سرطان باعث مرگ این حیوان شده است، اما یک دامپزشک دیگر مدعی است سرطان باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی این حیوان شده و با ابتلا به کرونا فوت کرده است.

بررسی دامپزشکان حاکی از آن بود که این سگ با مشکل بیماری تنفسی مواجه است و انتظار می‌رفت پس از مدتی به طور کامل بهبود پیدا کند، اما برخلاف تصور وضعیت جسمانی این سگ تشدید گردید و پس از این که از دهان و بینی آن خون خارج شد، سرانجام صاحب آن به اتانازی (خلاص کردن یک حیوان از درد و زجر) رضایت داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه