سرعت اینترنت

سرعت اینترنت خود را با این روش‌ها بسنجید

سنجش سرعت اینترنت از طریق سایت‌ها و روش‌های مختلفی انجام می‌شود. اکنون شما را با چند مورد از روش‌های اندازه‌گیری سرعت نت آشنا می‌کنیم.

سایت‌ها و روش‌های زیادی برای سنجش سرعت اینترنت وجود دارند که با دقت بالایی سرعت اینترنت را مورد بررسی قرار می‌دهند. ما در گجت نیوز می‌خواهیم تعدادی از آنها را به شما معرفی کنیم. توجه داشته باشید که این تست توسط دو فاکتور اصلی سرعت دانلود و سرعت آپلود انجام می‌شود که قبل از شروع تست باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

موارد قبل از شروع سنجش سرعت اینترنت

  • هنگام تست هیچ نرم افزار یا سیستم دیگری نباید به اینترنت متصل باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که نقطه اتصال (هات اسپات) فعال نباشد.
  • اگر از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده می‌کنید آنها را غیر فعال کنید.

سنجش سرعت اینترنت از طریق وب سایت ایرانسل

شما برای این کار باید به وب سایت رسمی ایرانسل مراجعه کرده و به صفحه‌ی تست سرعت اینترنت بروید. در صفحه‌ای که روبه‌روی شما قرار دارد بر روی گزینه Start (شروع) کلیک کنید و منتظر شوید تا تست به صورت کامل انجام شود. پس از اتمام سنجش نتیجه به صورت آپلود و دانلود در قسمت‌های راست و چپ صفحه نمایش داده خواهند شد. همچنین در قسمت پایین وب سایت می‌توانید آی پی شبکه و سرعت پینگ را مشاهده کنید.

سرعت اینترنت

سنجش سرعت اتصال اینترنت از طریق وب سایت شاتل

برای این کار به وب سایت رسمی شرکت شاتل مراجعه کرده و از منوی پشتیبانی فنی بر روی گزینه تست سرعت دانلود کلیک کنید. در این صفحه باید یکی از موارد «تست از داخل کشور» یا «تست از خارج کشور» را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Start کلیک کرده و منتظر شوید تا تست به صورت کامل انجام شود. این تست چهار مورد Download ، Upload ، Ping و Jitter را بررسی کرده و به شما نمایش می‌دهد.

Shatel Speedtest

سنجش سرعت اینترنت از طریق جستجو در گوگل

برای این کار عبارت “Internet Speed Test” را در گوگل جستجو کنید و سپس در نتایج جستجو بر روی گزینه ” Run Speed Test ” کلیک کنید.

بلافاصله تست در باکسی آغاز خواهد شد و پس از اتمام، نتیجه مانند عکس زیر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سرعت اینترنت

ملاحظات

اگر نتیجه سنجش سرعت اینترنت اعدادی کمتر از حد انتظار به شما نمایش داد باید چند موضوع مهم را بررسی کنید. یکی از این موارد اطمینان از استفاده نشدن اینترنت توسط کاربران دیگر می‌باشد. از دیگر موارد می‌توان به به‌روزرسانی خودکار سیستم عامل و نرم افزارها اشاره کرد که شما باید از طریق تنظیمات گزینه به‌روزرسانی خودکار نرم افزار را غیر فعال کنید.

سرعت اینترنت

در انتها لازم است بدانید که نتایج به دست آمده در سنجش سرعت مربوط به لحظه تست بوده و ممکن است در زمان‌ها و مکان‌های دیگر با نتایج متفاوتی روبه‌رو شوید. شما از چه طریقی سرعت اینترنت خودتان را بررسی می‌کنید؟ حتما در نظرات این روش را با گجت نیوزی‌ها در ارتباط بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. الان معمولاً در داخل تنظیمات خود گوشی ها در قسمت دیتا حالتی وجود دارد که پینگ و سرعت اینترنت را به ما نشان می دهد