ایلان ماسک: اهرام مصر توسط فرازمینی‌ها ساخته شده‌اند

ایلان ماسک: اهرام مصر توسط فرازمینی‌ها ساخته شده‌اند

فرازمینی‌ها اهرام مصر را ساخته‌اند؛ این ادعای مدیر عامل جنجالی کمپانی‌های اسپیس ایکس و تسلا، ایلان ماسک (Elon Musk) بوده که در کمال تعجب، مقامات رسمی مصر را هم به واکنش واداشته است.

به تازگی مدیرعامل جنجالی شرکت‌ها بزرگ اسپیس ایکس و تسلا، ایلان ماسک (Elon Musk) در توییتی گفته که اهرام مصر توسط فرازمینی‌ها ساخته شده‌اند؛ این ادعا به حدی جنجالی بوده که حتی مقامات کشور مصر در جواب ماسک از او و کمپانی اسپیس ایکس دعوت کرده‌اند که شخصا به این اهرام عظیم در مصر سر بزنند. در بررسی این موضوع با ما همراه باشید.

توییت جنجالی ایلان ماسک در مورد اهرام مصر

در تصویر زیر، یکی از توییت‌های ایلان ماسک را که به چند روز پیش مربوط بوده، می‌بینید؛ در این توییت که بیش از نیم میلیون نفر آن را لایک کرده‌اند، ماسک اعلام کرده که آدم فضایی‌ها هرم‌های جیزه در مصر را ساخته‌اند:

ایلان ماسک: اهرام مصر توسط فرازمینی‌ها ساخته شده‌اند

اگر نظریه‌های مربوط به فرازمینی‌ها و ادعای نظریه‌پردازان تئوری فضانوردان باستانی را دنبال کرده باشید، می‌دانید که بحث ساخته شدن هرم‌های مصر توسط آدم فضایی‌ها از مدت‌ها پیش مطرح شده است. طرفداران چنین ایده‌ای معتقدند که شگفتی‌های این سازه‌های عظیم به حدی بوده که انسان‌های عادی در هزاران سال پیش به هیچ وجه توانایی ساخت چنین اهرامی را نداشته‌اند و مطمئنا موجودات فضایی در ساخت اهرام دخیل بوده‌اند.

طرفداران این ادعا و کسانی که در مورد بحث فضانوردان باستانی نظریه‌پردازی می‌کنند، نمونه‌های دیگری از دخالت فرازمینی‌ها در تاریخ بشریت را ارائه کرده‌اند و تعداد زیادی از آثار باستانی عجیب و غریب ما را به موجوداتی ساکن فضای خارج از سیاره نسبت داده‌اند. با این حال می‌توان گفت که ایده ساخت اهرام مصر توسط این موجودات به عنوان بزرگ‌ترین ادعای نظریه‌پردازان مورد نظر شناخته می‌شود و به همین دلیل بوده که توییت جنجالی ایلان ماسک تا این حد سر و صدا کرده است.

پاسخ مقامات مصری به توییت ماسک

همان‌طور که گفتیم، این ادعای ماسک توجه عده زیادی از علاقه‌مندان را به خود جلب کرده و حتی وزیر همکاری‌های بین‌المللی مصر، رانیا المشاط (Rania Al Mashat) در جواب ماسک از او و همکارانش در کمپانی موفق اسپیس ایکس دعوت کرده تا آثار باستانی و سنگ نوشته‌ها و اسناد مربوط به نحوه بنا کردن اهرام جیزه مصر را شخصا ببینند. به علاوه المشاط اعلام کرده که مدیرعامل اسپیس ایکس می‌تواند شخصا از مقبره سازندگان این اهرام هم دیدن کند.

ایلان ماسک: اهرام مصر توسط فرازمینی‌ها ساخته شده‌اند

المشاط در توییت خود گفته که فعالیت‌های ماسک و کمپانی‌های او را با تحسین فراوان دنبال می‌کند؛ این مقام برجسته مصر که به عنوان یک وزیر زن، می‌توان او را به عنوان یکی از نشانه‌های مهم پیشرفت جهان عرب در زمینه احترام به حقوق زنان در نظر گرفت، علاوه بر دعوت از ماسک برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ مصر و سرگذشت سازندگان اهرام جیزه، اعلام کرده که او و همکارانش منتظر سفر مدیر عامل اسپیس ایکس به مصر هستند.

ساخت اهرام جیزه

در ادامه این صحبت‌ها، ماسک توییت دیگری را با یک لینک به مقاله‌ای در بی‌بی‌سی منتشر کرد که در مورد زندگی سازندگان اهرام مصر نوشته شده است. با این وجود توییت اولیه این میلیارد جنجالی باعث شد تا زاهی حواس (Zahi Hawass)، باستان شناس معروف مصری که به عنوان مسئول کشف مقبره سازندگان اهرام جیزه هم شناخته می‌شود، ادعای ماسک را یک «توهم محض» در نظر بگیرد.

حواس در این رابطه با یکی از خبرگزاری‌های مصر مصاحبه‌ای کرده است؛ این باستان شناس می‌گوید که او و تیمش با کشف مقبره افرادی که اهرام را ساختند، به جهانیان نشان داده‌اند که این افراد همگی مصری بوده‌اند و برخلاف باور بسیاری از علاقه‌مندان، هیچ‌کدام از آن‌ها برده نبوده‌اند.

همان‌طور که می‌دانیم، اهرام مصر به عنوان یکی از مهم‌ترین عجایب هفت‌گانه دنیای باستان شناخته می‌شوند که بلندترین هرم آن‌ها با ارتفاع ۱۳۹ متر، تا به امروز و بعد از گذشت ۴.۵ هزار سال از زمان ساخت تقریبا دست‌نخورده و سالم باقی مانده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

۱۰ دیدگاه

 1. عقلشو از دست داده این هر دفعه یه شر و وری میگه!

 2. اتفاقا درست گفته ایلان ماسک ساخت این اهرام با عظمت با این محاصبات دقیق از کار بشر خارج است همینطور که در گذشته هم طبق شواهد موجودات فضایى در مصر باستان حضور داشتند!

 3. من حودم نسبت به ساختش توسط بششر شک دارم خارج از بحث مصالح این محاصبات دقیق چتور انجام شده ؟؟

 4. این موضوع تازه‌ای نیست. ایلان ماسک هروقت ماری‌جوانا می‌کشه از این حرفا میزنه. البته این حرف میتونه جنبه‌ی تبلیغاتی هم برای اسپیس ایکس داشته باشه.

 5. برای خودش چرت میگه چون اگه توجه کنید توی کتاب های درسی که قبلاً داشتیم هم نشون میداد که برده ها دارند این کار را می کنند

  • هم تظر ایلان ماسک جالبه هم مال تو ولی اون کتاب‌های درسی که بهشون اشاره کردی مال زمان ساخت ثلاثه مصراند؟ یعنی کتاب‌های درسی مدرسه تو اون زمان به‌وجود اومدن؟

   • ولشون کن بابا …
    اینا یه مشت برده تسخیر ذهنن که تو زندگی هیچ سوال اساسی از خودشون ندارن ، فقط مصرف کننده و وسیله برای خاموشیه ذهن های همن …
    با اینا مشاجره نکن ،اینا خودشون دستشون تو کاره ،
    زندگی بهم ثابت کرده
    هر کسی بعد از تولد ، تا دم مرگ
    یک سوال اساسی از وجودش نکرد ، و فقط دنباله روی ، باور ها ، فرقه ها ، تعصب و این جور چیزاست ، و با پیشرفت و حقیقت مخالفه … خودش فرازمینی نفوذی هست ، که مخفیانه و خاموش داره کنترل ذهن میکنه
    چیزایی برای درک هست که فقط میتونم بگم
    از افراد ، سرد ، خاموش ، بی پرسش ، ذهن تکراری ، متعصب ، بی اطلاع و رد یک موضوع ، عدم پذیرش ، یا صخره گرفتن در مورد علاعم پنهان ، و غیره …
    این افراد به واقع موجود سالم و به درد بخوری نیستن ،
    البته ریشه اینا اگه یگم بیشتر کنجکاو حقیقت باشید بهتر درک میکنید چی میگم
    اخه این جا که زیاد از حد نمیشه توضیح داد
    در این حد بگم ، ایلان ماسک و همکاراش ، و عوامل مخفی ، طی این روزها ، چیزایی قراره فاش کنن ، کسایی قراره رو کنن ، یا موجوداتی قراره رو کنن ، که همه شاخ در بیارید …
    راستی طی هزاااران سال همون مصری ها ،اگه بدونید به صورت مخفی از کدوم سیارات مارو این جا انداختن ،شاخ درمیارید …
    به این افراد اسکل و گیج توجه نکنید
    فقط از خودتون سوال کنید
    چرا در بدو تولد حافظه زندگی گذشته ندارید
    و هر چی در این زمین اموزش دیدید رو کیا به خوردتون دادن …
    مستند بقا هم نگاه کنید

  • بیچاره اون کتاب هاى درسى یه مشت اراجیفه که تو مغز تو کردن باورت شده.

   • اره
    خبر ندارن تمامی مباحث دانشگاهی از سیر تا پیازش کنترل ذهن هستن …
    تازه افتخارم میکنن و همرو زیر میگیرن باش …
    گفتم که مستند بقا رو نگاه کنید ، ببینید جهان طی هزاران سال دست کدوم موجودات و طایفه ها اداره میشه …
    سه کشور اصلی
    انگلیس ، امریکا ، اسراعیل ،
    ریشه انسان نیستن 😀
    باشه من توهم زدم
    چون حقیقت جو نیستید 😄
    البته برای اجارای بازی بهتر و واقعیت پذیرتر ،
    مخالفان خودشون هم ،از خودشونن ! …
    منظورم بدونید یک چوب از کدوم جناه بهتون وارد میشه
    فقط به اگاهی خودتون و بیداری وجودتون پی ببرید
    این دنیا با اساتیدش و حاشیه هاش ، در این لحضه کشکن …
    و موجودات نااگاه و ذهنی
    عروسک های خیمه شب بازی هستند
    شما برید ریشه رو جست جو کنید
    ظاهر همه عروسکی بیش نیستن
    بدرود