واکسن کرونا

آمریکا ۱۰۰ میلیون دوز دیگر از واکسن کرونا را پیش خرید کرد

دولت آمریکا با پیش خرید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا دیگر از دو شرکت دارویی سانوفی و گلکسو اسمیت کلاین به مبلغ ۲.۱ میلیارد دلار موافقت کرد.

دولت آمریکا موافقت کرد تا با پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار حدود ۱۰۰ میلیون دوز دیگر از واکسن کرونا شرکت‌های دارویی سانوفی (Sanofi) و گلکسو اسمیت کلاین (GlaxoSmithKline) را پیش خرید کند. در همین راستا این دو شرکت دارویی اعلام کرده‌اند از این مبلغ حدود ۷۵۰ میلیون دلار را برای حمایت از توسعه بیشتر واکسن کرونا برای انجام مراحل آزمایش‌های بالینی استفاده خواهند کرد و مابقی صرف ساخت و تحویل ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن کروناویروس خواهد شد.

پیش خرید گسترده واکسن کرونا توسط آمریکا

در حالی دولت آمریکا با پیش خرید ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن کرونا موافقت کرده است که طی دو هفته گذشته خبرگزاری‌ها اعلام کرده بودند آمریکا برای پیش خرید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن ویروس Corona به دو شرکت دارویی Pfizer و BioNTech حدود ۱.۹۵ میلیارد دلار پرداخت کرده است. در همین راستا توماس تریومف، معاون اجرایی و رئیس بخش واکسن شرکت سانوفی اعلام کرد در حال حاضر تمام کشورها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به واکسن نیاز دارند و هیچ واکسن یا شرکتی به تنهایی نمی‌تواند نیاز تمام کشورها را تامین کند و فعالیت شرکت‌های مختلف ضروری است.

اخیرا سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد هم‌اکنون بیش از ۱۵۰ نوع واکسن در حال آماده‌سازی قرار دارد که ۲۵ واکسن در حال طی کردن مراحل آزمایش بالینی روی انسان هستند. طبق اعلام این سازمان به طور معمول برای ساخت یک واکسن موثر و ایمن به حدود ۱۰ سال نیاز است، اما عزم شرکت‌ها باعث شده است تا به زودی شاهد ساخت واکسن موثر برای بیماری کویید ۱۹ باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. همشو خرید دیگه بقیه هیچی