ویروس چیکونگونیا

همه گیری ویروس چیکونگونیا در کامبوج به صورت رسمی تایید شد

مقامات کشور کامبوج با تایید همه گیری ویروس چیکونگونیا – Chikungunya در این کشور اعلام کردند بیش از ۱۰۰۰ نفر از طریق نوعی پشه به این ویروس مبتلا شدند.

طبق اعلام مقامات کشور کامبوج، ویروس چیکونگونیا – Chikungunya که از طریق نوعی پشه به انسان منتقل می‌شود اخیرا دوباره در این کشور شیوع پیدا کرده است و بیش از ۱۰۰۰ نفر به این ویروس مبتلا شدند. در همین رابطه وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت بهداشت کامبوج اعلام کردند ویروس چیکونگونیا در ۱۲ استان این کشور شیوع پیدا کرده که بر اثر آن ۱۰۰۰ نفر مبتلا شدند.

آشنایی با ویروس چیکونگونیا

ویروس چیکونگونیا از طریق پشه Aedes به انسان منتقل می‌شود که باعث عفونت در بدن انسان خواهد شد. از علائم بیماری چیکونگونیا می‌توان تب حاد به مدت ۳ تا ۴ روز، درد عضلانی، درد مفاصل، استفراغ، سردرد، خستگی و تحریکات پوستی به ویژه جوش اشاره کرد. در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس در کشور کامبوج در ۴ استان این کشور شناسایی شده‌اند و در ۸ استان دیگر این کشور تعداد مبتلایان اندک بوده است.

طبق بیانیه‌ای که از سوی وزیر امور خارجه کامبوج منتشر شده است، بیماری Chikungunya معمولا کشنده نیست و مبتلایان به این ویروس پس از یک هفته بهبود می‌یابند، اما بیمارانی که به مالاریا، تب دنگی و مننژیت مبتلا می‌شوند، به واسطه این ویروس جان خود را از دست خواهند داد.

سخنگوی وزارت بهداشت کامبوج اعلام کرد مردم این کشور با پوشیدن لباس‌های بلند و نخوابیدن در فضای باز می‌توانند از نیش این پشه‌ها در امان باشند. همچنین از شهروندان این کشور خواسته شد تا گودال‌های آب اطراف خانه‌های خود را پر کنند؛ چراکه باعث تجمع پشه‌ها می‌شود و نیش این پشه‌ها نیز باعث انتقال ویروس کرونا خواهد شد. همچنین افرادی که دارای تب شدید هستند باید هرچه زودتر خود را به مراکز درمانی برسانند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. توروخدا دیگه این ایران نیاد