نتايج خيره کننده بنچمارک گرافيکي پردازنده انويديا تگرا K1

Nvidia Tegra K1

هفته گذشته انويديا در CES 2014 با معرفی یک غول پردازشگر به نام تگرا K1 که دارای رابط کاربری 192 هسته‌ای است، دنیا را تکان داد.هم‌اکنون نتایج بنچمارک گرافیکی این تراشه منتشر شده است که در ادامه نگاهی به آن خواهیم کرد. با گجت نيوز همراه باشید.

این کمپانی با به‌کارگیری معماری کپلر (که در پردازنده‌های گرافیکی کامپیوترهای شخصی این کمپانی مورد استفاده قرار می‌گرفت)در چیپ جدید خود برای محصولات هوشمند، پنجره‌ی جدیدی را به دنیای تراشه‌های ابزار‌های قابل حمل گشود. مطمئنا استفاده از 192 هسته‌ی گرافیکی پردازشی، بزرگترین ابزار و در واقع فاکتور تبلیغاتی برای انویدیا است تا با تراشه‌ی خود به تاخت و تاز در دنیای ابزارهای هوشمند بپردازد. در ادامه نتایج بنچمارک این تراشه‌ را مشاهده خواهید کرد که به روشنی میزان عملکرد تگرا کی‌وان را در مقایسه با رقبا نشان می‌دهد.

Nvidia Tegra K1

همانطور که در تصویر بالا گویا است، تگرا کی‌وان نتایج درخشانی را در بنچمارک GFBench کسب کرده است که نه‌تنها در عملکرد گرافیکی 2.5 برابر بهتر از اسنپ‌دراگون 800 عمل کرده، بلکه تراشه‌ی پر نام و نشان اپل، A7 را نیز از میدان رقابت به‌در کرده است ( ۲ برابر بهتر از A7). علاوه بر موارد ذکر شده، تگرا کی‌وان با فاصله‌ی اندکی، از HD4400 اینتل که به‌همراه پردازنده‌های هسول عرضه می‌شود، پیشی گرفته است. این قابلیت امتیاز ویژه‌ای برای انویدیا است تا تراشه‌ی خود را راهی ابزارهای قابل حمل کند.

Nvidia Tegra K1

نتایج حاصل از بنچمارک 3DMark نیز گویای برتری حداقل 25  درصدی این تراشه در مقایسه با رقبا است. این بنچمارک با استفاده از Thinkvision All-in-One اندرویدی لنوو به انجام رسیده است که نتایج جالب توجهی را در بردارد. محصول جدید لنوو که از صفحه‌ی نمایشی با رزلوشن 4K بهره می‌برد، تراشه‌ی تگرا K1 انویدیا را نیز به‌همراه دارد. لازم به‌ذکر است که تراشه‌ی مورد نظر از نوع 64 بیتی نبوده و فرکانس کاری آن نیز 2.3 گیگاهرتز اعلام شده توسط انویدیا نیست. این بدین معنی است که تبلت‌های مجهز به تراشه‌ی تگرا کی‌وان قدرتی خاق‌العاده را در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

منبع : phonearena

 

Nvidia Tegra K1 smokes the iPad Air and Snapdragon 800 in graphics benchmarks
Nvidia dropped a bombshell announcement with its new Tegra K1 chipset last week, as it ushered in the era of Cortex-A15 processors and Kepler graphics for mobile. The 192-core GPU is certainly its main selling point, and now we get the benchmarks to gauge exactly how much better it will be from anything else currently on the market.
As you can see in the GFXBench score table below, not only does it score 2.5x better in graphics performance than the current cream of the Qualcomm crop, Snapdragon 800, but it is also more than twice faster than the blazing A7 chip in the new iPad Air. In addition, it scores a tad higher than Intel's new HD4400 graphics subset that comes with the Haswell processor line, which is an amazing feat in itself, given that K1 will find itself in slim and light mobile devices soon.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*