قرارداد اپیک گیمز - Epic Games

قرارداد اپیک گیمز و وان پلاس توسط گوگل تحریم شد

گوگل تحریم رسمی قرارداد اپیک گیمز – Epic Games و وان پلاس را همراه با شرکت ال جی پس از حذف بازی فورتنایت از فروشگاه گوگل پلی اعلام کرد.

امروز متوجه شدیم که بازی محبوب و پرطرفدار فورتنایت، که با مذاکراتی نسبتا طولانی به گوگل پلی آورده شده بود، از این فروشگاه حذف شده است. این اتفاق، پس از برداشته شدن بازی در اپ استور مخصوص گوشی‌های iOS رخ داد؛ در حالی که هر دو شرکت گوگل و اپل، طی یک اعلامیه رسمی، اظهار کردند که Epic Games قوانین مربوط به شرایط پرداخت‌های درون شبکه آن‌ها را نقض کرده است.

حال جالب است بدانید که پس از این اتفاق، اپیک گیمز نیز نسبت به هر دو شرکت شکایت رسمی کرده و برخی اطلاعات از کلاهبرداری‌های آنان (برای برداشتن سود اضافه) را آشکار کرده است. اما این شکایت‌ها، برای شرکت گوگل چند خطی اضافه دارد.

تحریم قرارداد اپیک گیمز و وان پلاس

قرارداد اپیک گیمز - Epic Games و وان پلاس و ال جی فورتنایت

طبق قرارداد اپیک گیمز و وان پلاس نظر بر این شده بود تا گوشی‌های ساخت این شرکت، همگی برنامه مخصوص Epic Games را به عنوان برنامه پیش‌فرض، به صورت نصب شده قبل از عرضه داشته باشند؛ تا در ازای آن، اپیک گیمز بازی فورتنایت را با کیفیت و طراحی بهتری مخصوص گوشی‌های این شرکت، در دسترس کاربران قرار دهد.

با این حال، پس از حذف شدن بازی Fortnite از گوگل پلی، این قرارداد توسط گوگل تحریم شده تا چند خط دیگر نیز به لیست شکایات Epic Games از این شرکت اضافه شود. همچنین قراردادی مشابه، بین ال جی و اپیک گیمز در نظر گرفته شده بود؛ اما پس از دخالت گوگل، این کار عملی نشده است.

به گفته مدیران OnePlus، نگرانی گوگل، از دست دادن منافعش در رابطه با خریدهای درون شبکه‌ای برنامه اپیک گیمز بوده است؛ چراکه با این کار، دیگر گوگل واسطه خرید مشتریان نخواهد بود.

بازی فورتنایت هم اکنون تنها برای کاربران اندروید، توسط لانچر رسمی اپیک گیمز و یا فروشگاه Galaxy App Store در دسترس قرار دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. مرسی گوگل
    از اینکه قرارداد بنجل ساز چینی(وان گراز)و اپیک گوز بی ارزش کردی و از اعتبار به لجن کشیدی دمت گرم