بلندقدترین موجودات کره زمین را بشناسید؛ از تمساح تا دایناسور

آیا تا به امروز با خود فکر کرده‌اید که بلندقدترین موجودات کره زمین کدام جانوران هستند؟ در این ویدیو شما را با بلندترین و طولانی‌ترین جانوران تمام دوران‌ها آشنا می‌کنیم.

بلندقد بودن به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد؛ از تغذیه تا نژاد در میزان ارتفاع یا بلندی و طول یک جانوار تاثیر دارند. معمولا گیاهان از سایر جانداران بلندتر هستند و دلیل آن به سبک زندگی و نوع تکامل آن‌ها بازمی‌گردد. یک درخت نیازی به صرف انرژی برای حرکت، تامین گرما یا شکار ندارد و تنها کاری که باید بکند دراز شدن است! اما اوضاع برای سایر جانداران متفاوت است. مثلا سبک زندگی خزندگان آن‌ها را وادار می‌کند تا برای زادآوری و حفظ جان خود انرژی زیادی صرف کنند و نیازی هم به قد کشیدن نداشته باشند، اما در میان همین حیوانات نیز جانوری همچون تمساح را داریم که اگر ملاک بلندی را از ارتقاع به طول تغییر دهیم، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد!

انسان‌ها به طور کلی پستانداران بلند قدی به شمار می‌روند و ایرانی‌ها هم در زمره کشورهایی با قد متوسط قرار می‌گیرند. در این ویدیو به بلندقدترین کشور جهان و نسبت قد انسان‌ها به سایر جانوران هم پرداخته‌ایم؛ در نتیجه اگر می‌خواهید بدانید با یک فیل آفریقایی یا کوسه سفید چقدر اختلاف قد دارید، تماشای این ویدیو را از دست ندهید!

بلندقدترین موجودات زمین

دانلود ویدیو

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. ممنون از مطلبتون باعث میشه اطلاعات عمومی بره بالا

  2. خیلی ممنون عالی بود