گرم ترین نقاط کره زمین

با گرم‌ترین نقاط کره زمین آشنا شوید؛ از کویر لوت تا ربع‌الخالی

در این ویدیو به سراغ گرم ترین نقاط کره زمین رفته‌ایم تا ببینیم شهر محل زندگی و خانه ما نسبت به برخی دیگر از مناطق جهان تا چه اندازه خنک و مطبوع است!

کره زمین طی سال‌های اخیر به واسطه افزایش میزان گازهای گلخانه‌ای و تغییر شرایط جوی روبه گرم شدن گذاشته است و طی این روزهای تابستانی بیش از هر زمان دیگری متوجه افزایش دمای جهان نسبت به گذشته می‌شویم. طی ۱۰۰ سال اخیر، کره زمین به‌طورغیرطبیعی حدود ۰.۷۴ درجه‌ی سانتی‌گراد گرم‌تر شده که این موضوع محققان را بسیار نگران کرده‌است. ۱۰ مورد از گرم‌ترین سال‌های جهان تنها از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۰۷ به ثبت رسیده که نشان می‌دهد محیط زیست ما تا چه اندازه داغ‌تر شده‌است.

گرم ترین نقاط کره زمین

دانلود ویدیو

انسان تقریبا از دهه‌ی ۱۸۸۰ میلادی تا به امروز دمای هوا را ثبت کرده که نمودار آن به طور کلی صعودی است. بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۱۰۰ یعنی کمتر از ۸۰ سال دیگر میزان گرمای هوا و خشکسالی به حدی می‌رسد که شاهد آتش‌سوزی‌های گسترده، طوفان و نزاع بر سر آب خواهیم بود. دانشمندان تنها راه جلوگیری از فرا رسیدن این آینده تاریک را مصرف بهینه سوخت و انرژی، افزایش سطح فضای سبز و جلوگیری از تخریب جنگل‌ها، بازیافت مواد و استفاده از انرژی‌های جایگزین سوخت‌های فسیلی می‌دانند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. چه ازلاعات مفیدی ممنون

  2. یه سر به دهلران هم بزنید تا متوجه بشید گرم ترین نقطه ایران کجاست