نسخه نهایی مرورگر کروم ۳۲ گوگل منتشر شد : تجربه محیط کاربری سیستم عامل کروم در ویندوز ۸

chrome-32

بعد از گذشت مدتی از عرضه نسخه بتا، کمپانی گوگل نسخه نهایی مرورگر کروم ۳۲ را منتشر کرد که این نسخه را می توان یکی از مهمترین آپدیت های ارائه شده برای این مرورگر دانست. کاربران سیستم عامل ویندوز ۸ می توانند بعد از آپدیت این مرورگر به نسخه ۳۲ از رابط کاربری مشابه Chrome OS (سیستم عامل کروم) بهره ببرند که شامل وب اپ لانچر نیز می شود.

در این نسخه‌ی و در تمامی سیستم‌‌عامل‌های موجود، در زمان باز کردن وب‌کم خود یا پخش ویدئو از طریق مرورگر، Malware Protection با اعلانیه‌ای شما را مطلع خواهد ساخت که آیا امنیت رایانه یا مرورگر شما تهدید می‌شود یا خیر.

والدینی که دوست دارند فرزاندان خود را در وب کنترل کنند با مشاهده‌ی امکانات موجود برای اینکار در نسخه‌ی جدید خشنود خواهند شد.

به این ترتیب گوگل در تلاش است تا تجربه کار با سیستم عامل کروم را برای کلیه کاربران ویندوز ۸ نیز مسیر کند و شاید از این طریق آن‌ها را تشویق به خرید یک کامپیوتر ارزان قیمت کروم‌بوک نماید.

البته ویژگی های دیگری نیز به این نسخه از مروگر کروم اضافه شده که از جمله می توان به قابلیت بلوک کردن نرم افزارهای مخرب اشاره نمود. به هر حال پیشنهاد می شود در صورتی که از این مرورگر استفاده می کنید، این آپدیت را دریافت کنید مخصوصا اگر سیستم عامل شما ویندوز ۸ می باشد. بعد از نصب این مرورگر و آپدیت می توانید از گزینه “Relaunch Chrome on the Windows 8 ” استفاده کنید تا به محیطی همانند Chrome OS منتقل شوید.

منبع : engadget

 

Chrome 32 brings a Chrome OS-style 'desktop' to Windows 8

After a fairly lengthy beta phase, Google has released the finished version of Chrome 32 — and it's one of the biggest updates to the browser in recent memory. Windows 8 users now get a Chrome OS-style interface (shown above), complete with its own windowing system and a web app launcher. Whichever platform you're running, you'll also get malware blocking and notifications when tabs are playing audio or using your webcam. Protective parents may also like a beta supervised users feature that lets them review their kids' browsing habits. Suffice it to say that there's more than enough here to warrant grabbing the Chrome update; visit the source links if you'd like the full release notes.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*