سنسور اثر انگشت

سنسور اثر انگشت جدید هواوی از قابلیت پاسخگویی در تمام سطح نمایشگر بهره می‌برد

شرکت هواوی به دنبال توسعه سنسور اثر انگشت جدیدی برای گوشی های خود است که از قابلیت پاسخگویی در تمام سطح نمایشگر بهره می‌برد.

هواوی هفته گذشته تایید کرد مشغول کار روی فناوری تشخیص هویت با استفاده از سنسور اثر انگشت است تا در تمام سطح نمایشگر پاسخ‌گو باشد. این فناوری به کاربر اجازه می‌دهد برای باز کردن قفل گوشی یا برنامه‌های خاص، هر جایی از نمایشگر را لمس کند. شرکت هواوی جزئیات بیشتری را درباره‌ این فناوری در اختیار وب‌سایت Android Authority قرار داده است.

جزئیات سنسور اثر انگشت جدید هواوی

سنسور اثر انگشت

فناوری تشخیص هویت با استفاده از سنسور اثر انگشت فعال در تمام سطح نمایشگر، به تعبیه شدن سنسورهای متعدد زیر نمایشگر نیاز دارد. این کار، طراحی گوشی های هوشمند در حال تولید را پیچیده‌تر می‌کند. علاوه بر این، چندین برند تولیدکننده‌ گوشی موبایل در حال کار روی فناوری دوربین سلفی درون نمایشگر هستند که در آن، دوربین جلویی گوشی هم زیر نمایشگر قرار می‌گیرد. با این حساب، آیا ممکن است در آینده شاهد یک گوشی موبایل از هواوی باشیم که هر دوی این فناوری‌های پیشرو را یک‌جا داشته باشد؟

هواوی در یک ایمیل به Android Authority گفت ما در حال کار هستیم تا این موضوع (سنسور اثر انگشت در تمام سطح نمایشگر) را به طور هم‌زمان با دوربین‌های سلفی درون نمایشگر، یک‌جا در اختیار داشته باشیم.

فناوری پیچیده

یکی از چالش‌های قابل ذکر درباره‌ تشخیص هویت با استفاده از سنسور اثر انگشت در تمام سطح نمایشگر، این است که این فناوری به چندین سنسور بیومتریک (Biometric) نیاز دارد؛ در حالی که فناوری اثر انگشتی که در حال حاضر زیر نمایشگر گوشی های هوشمند قرار می‌گیرد، تنها از یک سنسور استفاده می‌کند. با این حال، هواوی اعلام کرده که در حال کار روی «کم کردن هزینه‌ی سنسورها» است و این کار، بخشی از تلاش هواوی برای آوردن فناوری نام‌برده در سریع‌ترین زمان ممکن به بازار محسوب می‌شود.

افزایش مصرف باتری

استفاده از چندین سنسور تشخیص اثر انگشت، در تئوری به این معنی است که مصرف توان الکتریکی گوشی هم افزایش پیدا خواهد کرد. اما هواوی در حال تلاش برای برگرداندن بخشی از آن توان مصرفی است و قصد دارد از فناوری یادگیری ماشین (Machine Learning) استفاده کند تا تنها آن بخشی از نمایشگر که با انگشت در تماس است، توانایی استفاده از توان الکتریکی را داشته باشد. به جای این که تمام نمایشگر برای فعال شدن انرژی الکتریکی مورد نیاز برای فناوری تشخیص اثر انگشت روشن شود، تنها آن بخشی که مورد نیاز است فعال شود.

این شرکت یک زمان‌بندی بسیار تخمینی داده تا بدانیم چه زمانی می‌توان انتظار رونمایی از این فناوری را داشته باشیم. به گفته هواوی این فناوری بین یک تا دو نسل آینده به بازار گوشی های هوشمند می‌آید.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. این قابلیت خیلی خوبه واقعا