دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات

دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات رسما با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد

دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات با هدف حمایت از خدمات پایه و ایجاد زیر ساخت‌ها رسما با حضور وزیر ارتباطات و با نام سردار سلیمانی افتتاح شد.

دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات با نام سردار سلیمانی در کشور راه‌اندازی شد. در مراسم راه‌اندازی این مرکز داده محمدجواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات)، ابوالحسن فیروزآبادی (دبیر شورای عالی فضای مجازی)، اکبری (رئیس کمیسیون صنایع) و برخی از اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی حضور داشتند. همچنین از اهداف افتتاح این مرکز داده به حمایت از خدمات پایه و ایجاد زیرساخت‌ها برای ارائه‌دهندگان این خدمات در کشور اشاره شد.

جزئیات افتتاح دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات

حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این مراسم عنوان کرد:

بعد از صدور فرمان ۵ ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در حوزه تسریع در اجرای شبکه ملی اطلاعات و تصویب سند معماری این شبکه، موضوع حمایت از خدمات پایه و ایجاد زیرساخت برای ارائه‌دهندگان این خدمات در دستور کار قرار گرفت. طی این مدت زمان کم، تیم‌های مربوط به ایجاد این زیرساخت‌ها در شرکت ارتباطات زیرساخت فعال شدند و در حال حاضر شاهد بهره‌برداری از مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات برای ارائه خدمات پایه و پلتفرم‌هایی که در این شبکه فعال می‌شوند، هستیم.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه بیان کرد در این حوزه به دلیل تحریم‌ها با برخی موانع و کمبود بودجه مواجه بودیم و در همین راستا برای تسهیل تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات از کمیسیون صنایع می‌خواهیم تا برخی موانع قانونی این حوزه را برطرف سازد. گفتنی است این مرکز با ظرفیت هزار رک برای ارائه خدمات رایگان به پیام رسان‌ها و موتورهای جستجوی بومی در بومهن تهران افتتاح شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*